Irti eurosta
Kommentoitu viesti
Erik M. - Vapaa alkuasukas |
#28 Mistä kokemusta saa ja muuta juttelua17.12.2011 06:43Kokemusta saa ainoastaan tekemällä. Jotta Lisbet P. saa kokemusta hän saa sitä juuri nyt Puheenjohtajanamme. Kaikki me aloitamme jostakin ensin noviiseina ja täälläkin nimimerkkien suojissa arvostelijat onkohan teilläkään kokemusta julkisuudesta omalla nimellänne esiintymisestä oikeasti sittenkään, sitä on niin helppo arvostella kun esiintyy nimimerkin suojissa. Sitten toiseen asiaan kun sanotte että Pekka Sivonen olisi ne nimet tuohon adressiin hommannut. Minun nimeäni hän ei ainakaan sinne ole hommannut, ihan itse minä sen sinne kirjoitin ja en koskaan edes Pekka Sivosta ole tavannut, hän ei minun asioistani päätä, minä päätän niistä itse ja tulen aina päättämään. Joten kyseessä on teidän kuvitelmanne. Sitten vielä kun sanotte että Vapauspuolueen jäsenet ovat jotain pohjasakkaa, niin minä en ainakaan ole sitä, sillä tuotan teillekkin ruokaa sinne masuunne, muuten tekin olisitte nälässä siellä kaupungeissanne kun nälkä kurnisi masuanne. enkä usko että muutkaan ovat sellaisia Vapauspuolueen jäsenistä kuin kuvittelette heidän olevan. Kannattaisiko teidänkin vihdoin ottaa pää pois pensaasta ja katsoa maailmaa niin kuin se oikeasti on olemassa, eikä elää illuusiossa ja kuvitelmissa. Tai sitten minä olen poikkeava Vapauspuolueen jäsen kun olen ihan normaali suomalainen alkuasukas :) Mutta hyvää elämää teillekkin jotka täällä kritisoitte meitä toisinajattelevia, sillä ei kaikki voi olla vasemmisto-vihreitä. Vaikka luonnonmukaisesti ruokaa tuotankin suomalaisille, niin minusta ei koskaan tule vasemmisto-vihreää. Vapauspuolue nyt on paraspuolue tähän mennessä missä olen ollut jäsenenä, täällä saa ajatella vapaasti omilla aivoillaan. niin ja eikös sitä vihreilläkin ollut alkuun ihanteena vapaus ennen kuin vihreänliikkeen valtasivat nämä vasemmisto"vihreät" SKDL:stä lähteneet heput ja sosialisoivat vihreänliikkeen omaksi kuvakseen. Toivotan vielä lopuksi että teiltä löytyy tulevaisuudessakin ruokaa ettei nälkä tule niin kuin aikoinaan Neuvostoliitossa oli loppuaikoina. Joten iloitkaa vapaudesta kun saatte ruokaa mahanne täydeltä. Pitäkäämme Suomi vapaana maana jatkossakin ja Vapauspuolue on nykyisin Suomen paraspuolue mitä tässä maassa on. |
Vastaukset
saluunassa tavataan |
#30 Re: Mistä kokemusta saa ja muuta juttelua2011-12-17 08:49:32#28: Erik M. - Vapaa alkuasukas - Mistä kokemusta saa ja muuta juttelua Vapauspuolue ei tule koskaan nousemaan eduskuntaan,on aivan sama ,kuka Vapauspuoluetta johtaa,ihmisellä on liikaa luottamustoimia,siis vp puolueen puhj,näin ei saa olla. Puolueella vp ei ole jäseniä niin paljoa,että he menestyisivät jossakin vaaleissa,Itävallassa tällainen puolue oli vähän aikaa pinnalla,mutta johtohahmon kuoltua,puolue sammui. Mikään nykyisistä puolueista ei ole ajanut todellisuudessa kenenkään köyhälistön etuja,on ajettu vain rikkaiden asioita,eikä vp puolueena tee poikkeusta,jos pääsisi eduskuntaan,saati kunnanvaltuustoihin. Kyllä kansa on aivopesty kokoomuksella ym puolueilla. sen vuoksi porukaa lähti vp puolueesta ulos,jossa oli sellainen maku,että sen sai kokea moni jäsen,ei siis ole toivoa,enkä hyväksy maahanmuuttajia,mutta meidän pitäisi saada 5000 jäsentä,ennenkuin saisimme äänemme kuuluviin eduskunnassa. Siihen on vaikeata päästä,meidän äänemme on tukahdetuttu maahanmuutajien toivosta ja valtapuolueiden taholta. Perussuomalaiset eivät ole pystyneet tukahduttamaan maahanmuuttopolitiikkaa ja maasta ulos ,se olisi pitänyt jo toteuttaa jo vuonna 1995,kun Suomi liittyi eu-unioniin. Minun mielestäni,joka kehuu tällaisella palstalla ruokkivansa ihmisiä mahan täydeltä,olisi parempi,että tällainen ihminen menisi Kirkkoon työlle,Pelastus armeijaan. Kaikkea hyvää vp puolueen toivolle,onneksi me enemmistö läksimme pois vp puolueesta,sillä me olemme isänmaallisia ja me emme kaipaa vapauttavaa puoluetta,uusia puolueita satelee,mutta kaikella on aikansa.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45882 Luotu: 02.06.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
129 Luotu: 10.07.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1883 Luotu: 12.06.2025
Vetoomus Taivassalon Ankkurin ja Poijun toiminnan turvaamiseksi
98 Luotu: 16.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
104 Luotu: 10.07.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
268 Luotu: 30.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
253 Luotu: 01.07.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2382 Luotu: 22.03.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
60 Luotu: 17.07.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
338 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
403 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20930 Luotu: 20.03.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
236 Luotu: 03.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
160 Luotu: 07.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3618 Luotu: 10.09.2021
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
1034 Luotu: 13.12.2024
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
224 Luotu: 13.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10643 Luotu: 09.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
231 Luotu: 18.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
258 Luotu: 18.06.2025