Vaasan musiikkiluokkien puolesta
Kommentoitu viesti
47v työurantehnyt ja paljon nähnyt hyvää ja pahaa |
#399 Re: Yks voima sydämehen kätketty on, se voima on puhdas ja pyhä...07.05.2012 10:05#398: - Yks voima sydämehen kätketty on, se voima on puhdas ja pyhä... Kiitos tästä kommentista,oli ihanaa lukea tämä ja tietää että juuri näin on ollut Jurin,Ritvan ja Annen opetus kantaa antaa valmiuksia moneen muuhunkin kuin musiikkiin!He opettavat myös ahkeruutta,sinnikkyyttä opiskelutaitoa,uskoa itseen ja muihin..voisin jatkaa sillä he ovat OPETTAJIA suurilla kirjaimilla,mutta peruskateus on yksi syy tähän kiusaamiseen,MIKSI eikö kaikkien tavoite ole lasten hyvä tulevaisuus?? Nyt lapset ovat ymmällään ja surullisia ,miettikääpä päättäjät millä tavalla tässä RIKOTAAN,aikuisiin luottavan lapsen ja nuoren maailmankuva ja usko aikuisten oikeudenmukaisuuteen! Olette paljon vartijoita ,tehkää viimeinkin oikeita ratkaisuja ja tutkikaa koulujen työilmapiiri rehellisesti eikä niin että porukka antaa hyviä arvosteluja että tulisi hyvä kuva ulospäin!!?? Näin vain usein on kun on työilmapiiri kyselyjä työpaikalla! |
Vastaukset
Ope |
#400 Re: Re: Yks voima sydämehen kätketty on, se voima on puhdas ja pyhä...2012-05-08 19:05:50Harva kouluissa nykyään ajattelee ykkösenä lasta ja nuorta. Me aikuiset olemme paljon vartijoina, kuten sanoit, lapsen ja nuoren luottamus pitää ansaita tuolla oikeudenmukaisuudella muiden asioiden mukana. Hyvä kuva ulospäin annetaan hampaat irvessä, vaikka sielu mätänisi! Meillä aikuisilla on paljon opittavaa lasten rehellisyydestä. Olemme useimmiten vain isoja irvikuvia! Pitääkö paikkansa. että opetustoimen "majakka ja perävaunu" haahuilevat koulun käytävillä haistellen onko Juri mahdollisesti töissä, vaikka ei saisi? Jos näin on, olemme todella juuttuneet pohjanoteeraukseen. Häpeän määrää ei voi sanoin kuvata... |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45192 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10612 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1701 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1452 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
716 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
712 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
268 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
227 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
193 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
179 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
132 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025