Pelastetaan Käpylän kangaskauppa

Kommentoitu viesti

ei@ole.com

#1 Mitä ihmettä?

02.06.2012 00:06

Tarkoitatteko että vuokrasopimus on katkeamassa vaikka tekisitte mitä? Jatkuuko sopimus entisen omistajan nimellä vai onko uudet vuokralaiset tekemässä omaa sopimusta? Kuulostaa hieman yksinkertaistetulta tarinalta.

Ettei kyse olisi vain siitä ettei uusi vuokralainen tahdo maksaa sitä mitä omistaja vaatii, kuten ennakkoja yms.

Vastaukset

Veera Vuorento
Adressin tekijä

#2 Re: Mitä ihmettä?

2012-06-02 13:28:29

#1: ei@ole.com - Mitä ihmettä?

Tarkoitamme sitä, että on mahdollisuus että kangaskauppa-ompelimo ei jatka liiketilassa koska sen tahtoo muutkin vuokrata. Uusina vuokralaisina tekisimme oman uuden vuokrasopimuksen.

Ja tottakai rahalla on tekemistä asian kanssa, kyllähän järkikin sen kertoo että kuka tarjoaa eniten on tottakai taloyhtiön hallituksen silmissä etusijalla. Me uusina nuorina yrittäjinä emme loputtomiin pysty venymään tarjouskilpailussa. Lähtökohtamme adressiin on siinä että haluaisimme todistaa palvelumme olevan haluttu, tarvittu ja niin käytetty että siitä luopuminen tuottaisi pettymyksen useille ihmisille.

Me olemme valmiit maksamaan sen mitä taloyhtiö tahtoo. Se on vain harmillista että mitä enemmän vuokrakulutkin tilasta kasvavat sitä kalliimaksi palvelujen hinnat kasvavat.