EI tuulivoimaloita Kaskisiin
Vieras |
/ #276 Re: Kurikan Santavuoren hanke nurin10.02.2014 19:41#274: Tuomo Kangas - Kurikan Santavuoren hanke nurin Totuus ei lisänimiä kaipaa. Virkamiehen lahjonta on Suomessa rikos. Myös tutkijoiden lahjonta vääristellyn tutkimustiedon saamiseksi on vähintäänkin arveluttavaa, mutta sen väärän tiedon käyttö oman tai yrityksen edun tavoitteluun on rikos. Myös median lahjonta vääräntiedon levittämiseksi on rikos. Sinunkin kannattaisi myös kertoa asioista niiden oikeilla nimillä ja myös semmoisenaan kuin ne on julkaistu ja missä asiayhteydessä sekä kenen toimesta/rahoittamana. Asioille kun saattaa tulla aina niin moninaisia merkityksiä, kun asia repäistään irti sen alkuperäisestä asiakokonaisuudesta. Lause sieltätäältä ei todellakaan kerro totuutta. Asiat saavat myös niin negatiivisen sävyn, kun vaikka asian vastustaja haluaa sen vaikuttavan. Maailmassa on tuulivoimaloita satoja jopa tuhansia useissa maissa ja ne lisääntyy huimaa vauhtia jatkuvasti ja hyvä niin. Jos muutamassa kaikista maailman monista tuulivoimaloista muutaman yksikön turbiinin lavassa on ollut ongelmia tai esim Ranskassa on sattunut yhdelle tuulivoiman huoltoasentajalle työtapaturma, niin sinä yleistät asian näihin kaikkiin useisiin tuhansiin yksiköihin ja tuomistet maailma nopeimmin lisääntyvän puhtaan energian tuotantoalan muutamalla sattumalla. Voi voi, kyllä on asiantuntemuksesi ja/tai mielikuvituksesi todella heikolla pohjalla. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
832 Luotu: 19.04.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
236 Luotu: 09.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1112 Luotu: 25.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
962 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21156 Luotu: 20.03.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
179 Luotu: 28.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
407 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
165 Luotu: 29.08.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
184 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
263 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
771 Luotu: 17.03.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11104 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
957 Luotu: 17.07.2025