ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE!
Maailmalla tapahtuu ihmeellisiä asioita! |
/ #546 Re: Re: Yllättäviä asioita.23.08.2011 20:26Totta puhut siskoseni tai veliseni. Missähän luolasssa nää monet ovat asuneet,luullen kristittyjä joksikin sukupuuttoon kuoleviksi ufoiksi. Olin kesällä käymässä kesäjuhlilla(Suomessa), jossa toisessa oli 35 000 minunlaistani, samoin uskovaa kristittyä. Toisessa , jossa käväisin oli 15 000 samanlaista kristittyä. Kesällä pidettiin vieläkin isompia hengellisiä tapahtumia, eräässä tapahtumassa oli n. 80 000 kuulijaa. Jos Euroopassa kirkko maallistuu ei se merkkaa sitä, että Evankeliumin eteenpäinmeno lakkaisi. PÄINVASTOIN. Maailmalla krististillinen herätys leviää nopammin kuin koskaan. Esimerkiksi Kiina, vielä vähän aikaa sitten se oli täysin kommunistinen valtio, jossa uskonnot olivat kiellettyjä. Pari viikkoa sitten kuulin uutisen, että kiinassa on n. 80 000 000 kristittyä laillisissa ja maanalaisissa seurakunnissa. Etelä-Amerikassa on valtavia herätyksiä. Olen seurannut Brasiliasta kokousta mihin osallistui henkilökohtaisessa uskossa olevia Kristittyjä 2 000 000. Aasiassa ja Afrikassa vauhti on vieläkin hurjempi, olen seurannut Intiasta kokousta, jossa kuulijoita oli lähes 5 000 000 ja jossa sadattuhannet ihmiset halusivat lähteä henkilökohtaisesti seuraamaan Jeesusta, siis tulivat henkilökohtaiseen uskoon. On Afrikan maita , joissa puolet kansasta on henkilökohtaisesti uskossa. Oletko kuullut, että Afrikasta on lähetetty useita lähetystyöntekijöitä maallistuneeseen Eurooppaan. Viime aikoina on kuultu mahtavia uutisia myös arabimaista, joissa on tullut valtava määrä ihmisiä uskoon. Yksistään erään arabitaustaisen kristityn satelliittikanavan kautta välittämää kristillistä ohjelmaa seuraa viikossa noin 40 000 000 katselijaa Lähi-idässä ja pohjois-Afrikan maissa. Yhteydenottoja on satojatuhansia, joissa ihmiset haluavat tulla uskoon(kristityiksi). Siellä se saattaa maksaa jopa hengen.Siitäkin huolimatta he ovat tehneet ratkaisun. Sadat miljoonat ovat viime vuosien aikana tulleet tuntemaan Jeesuksen henkilökohtaisesti , kuten itsekkin. He pitävät Jumalan sanaa Raamattua elämänsä tärkeimpänä auktoriteettinä. Oliko yllättävää? Kannattaa katsoa muutakin kuin YLE: n uutisia tai hesarin kirjoituksia, niissä tuskin kertrotaan tälläisiä uutisia.
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1114 Luotu: 19.04.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
241 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
962 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21157 Luotu: 20.03.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
182 Luotu: 28.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
409 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
168 Luotu: 29.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1114 Luotu: 25.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
188 Luotu: 22.07.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
148 Luotu: 07.09.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
265 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
774 Luotu: 17.03.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11106 Luotu: 09.06.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
80 Luotu: 12.08.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025