Juha Sipilä pois hallituksesta.
kukaonloinen |
/ #28516.01.2016 08:26No minun sananihan ei paina mutta sanon kummiskin,sipilätsi sss hallituksneen ajaa työttömät ja vähävaraiset ahdinkoon ,hänen mielestään jos et pärjää olet valmis kuolemaan.Hän ajaa vain ainostaan omaa etuaan ja mitä ns.kansanedustajat hekin ajavat vain puheenjohtajan etuja ei kansan etuja,koska heidän pitää mennä niinkuin herra tahtoo.Joten kansanedustajat eivät olet kansanedustajia vaan herra puheenjohtajan omia exelli-insinöörin ajattelumailmassa-minulla menee hyvin-saanhan palkkani veronmaksajilta minähän en ole veronmaksajien elätti (ulkona kuin lumiukko)minun pitää toimia. lama on työttömien syytä akselilla joten päätetään että työttömät menevät töihin työttömyyskorvauksella ja EK kiittää saamme ilmaistyötekijöitä,mutta miksi työtön aina vain työtön vaikka tekee työtä???ILMAN PALKKAA. Sipilätsin mukaan tämä on sitä yhteistyötä mitä suomi tarvitsee että hänellä ruokapöydän antimet eivät vähene.Toiset kun syövöt perunankuoria niin hänelle kelpaa vain sisäfilee.Tämähän on ihan herrat vastaan työntekijät nin miksikö kutsutaan suomen oikeusvaltioksi.Vähävaraisilta viedään että herrat saavat naureksella kuinka heillä menee hyvin:tuskin se stuppilokaan itse lääkkeitään maksaa ei tullut heille 50 ekeen katto???Saavat ilmattweeksi kaikki tai no ei veronmaksajathan sen maksavat....ja työttömät ovat loisia ????Paljon muutakin mitä herrat tekevät jopa työttömien maksamilla veroilla!!!!EU sosiaaliturva on liian alhainen suomessa,ei mitään,jos eu olisi sanonut se on liian iso heti olisi alennettu.Ehkä ministerit ym verorahoilla elävät isotuloiset eivät pidä sitä niin vakavana kannanottona.Noh kunhan itsellä menee hyvin periaatteella voi vielä sanoa vai voiko "minulla menee hyvin sinusta en tiedä en välitäkkään tietää oma napa on tärkein"Herrat päättävät:Mikä on parasta verorahoilla eläville,muistakaa että ministerit kansanedustajat valtion ja kunnan työntekijät saavat palkkansa verovaroista,eivät työttömät niitä saa,suurin osa menee paperinpyörittäjille,itsensä tärkeeksi ylisuurtapalkka nauttiville hyväveliverkostelle jotka osaavat veron kierron. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
394 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51094 Luotu: 02.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
56 Luotu: 07.08.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
275 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
401 Luotu: 21.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
869 Luotu: 14.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
942 Luotu: 17.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
312 Luotu: 07.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11081 Luotu: 09.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
452 Luotu: 22.05.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
168 Luotu: 03.08.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
243 Luotu: 29.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
343 Luotu: 29.07.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20984 Luotu: 20.03.2025