Sähkösavuketta säädeltävä sen todellisten riskien mukaisesti!
Vesku 1 |
/ #631 KYLLÄ SIPILÄN SETÄ HYVITTÄÄ KAIKEN22.05.2016 03:22SÄHKÖTUPAKAN VAIHTOEHDOKSI HERRA ISOHERRA SIPILÄ TARJOAA KALJAT MEILLE HÖYRYTTELIJÖILLE ! KOVAA VÄÄNTÖÄ KÄYTIIN SÄHKÖTUPAKAN KOUKUTTAMISESTA ALAIKÄISTEN PARISSA JA VÄITETTIIN ETTEI 18v IKÄRAJOITUS ESTÄ HEITÄ KÄYTTÄMÄSTÄ SÄHKÖTUPAKKAA, NYT SEKIN ASIA ON NÄKÖJÄÄN KORJATTU, SILLÄ KALJA ON HAITATONTA, EIKÄ KOUKUTA KETÄÄN JA SIINÄ 18v IKÄRAJOITUS TOIMII TOSI TEHOKKAASTI JA PITÄÄ ALAIKÄISET EROSSA KALJASTA, SIIS AIVAN SAMA VAIKKA VASTASYNTYNEILLEKKIN ALIOTETAAN PULLORUOKINTA HETI SYNTYESSÄÄN, MITÄ NIILLE TISSIÄ ANTAMAAN, NEHÄN ALKAVAT VASTA AIKUISINA OSTAMAAN 5.5% VAHVAA KALJAA JA SUORAAN MAITOKAUPASTA, ON SE TODELLA HIENO ASIA ETTÄ SIPILÄN HALLITUS PYSTYY TAKAAMAAN NUORISOMME TURVALLISEN TULEVAISUUDEN, SILLÄ HUMALAHAKUINEN JUOMINEN, SIITÄ JOHTUVA VÄKIVALTA JA HÄIRIÖKÄYTTÄYTYMISET OVAT TÄYSIN OUTO VIERAS KÄSITE SIPILÄN HALLITUKSELLE, AIVAN TOISIN KUIN SÄHKÖTUPAKOINTI, SE ON HIRVEÄTÄ TAPPAVAN VAARALLISTA, JOKA PITÄÄ HETI TUOMITA POISTETTAVAKSI VÄESTÖMME KESKUUDESTA. ONNEKSI MEILLÄ ON NEROKAS HYVIN KOULUTETTU HALLITUS TAKAAMASSA KANSAN TURVALLISUUDEN, MÄ EN OLIS IKINÄ ITTE TOLLASTA HOKANNU TEHDÄ "UPEETA -- MAHTAVAA" HYVÄ SIPILÄ - SIEG MEIL
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
44709 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10575 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1594 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1426 Luotu: 16.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
806 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
677 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
674 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1149 Luotu: 16.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2082 Luotu: 22.03.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
188 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1716 Luotu: 01.05.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
173 Luotu: 30.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20830 Luotu: 20.03.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
163 Luotu: 18.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3558 Luotu: 10.09.2021
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
964 Luotu: 01.04.2025