YLEn mediamaksu
ery Vieras |
/ #183 ei tv maksulle19.09.2010 23:49Tv maksu aivan sairaan kalliksi tullut. Tv maksu 256 e sitten jos maksu kanavat lisäksi Eli itelle on pluss tv paketti mistä menee 50e Ja viasat 300e kolmen kuukauden väleissä. Viasatin kanssa tuli ongelmia ,kun tuli uusi sopimus ja uusi hd tv digiboksi niin ei saanut uuden boksin signaalia,toisen vaihton kanssa ,kun sain vaihtaa taas sama juttu,boksi ei toiminut ollekaan ja sitten ne sopisi,että laitta mulle toimivaan boksin,mikä on heti valmis katseluksi,perkule seki ei toiminnut,kun ei signaalia edelleen,kiitos ei saanut hd tv kanavia katsoa ollekaan vanhat viasatin boksit toimisi kunnolla ja edelleen. Muun muuassa viasattin alku asennus oli täysin väärin,koska asentaja laittoi antennin parveken ulko puolelle,mihin ei olisi mun talossa saanut ollekaan asentaa.Vaikka asentajat pitäisi tietää sitä. Kun tuli hdtv boksi kukaan ei kertonut mistä suunasta saisi signaalia eikä mitään neuvomis tai ohjeitta ollit ,mitä siihen tarvisi.Jouduin asentaman itse uusisiksi viasatti antennin paikalle ,sain sitten vanhat boksit toimimaan,mutta signaali oli puolet ja puolet . Sitten sai lopulta viasattia katsoa ,mutta yhtäkkiä kun tuli lasku ,missä oli taas seuraava yllätys Lasku oli paljon korkeampi kun aikaisemmin.Tarkistin heti laskut ja sitten huomasinkin,että oli tuplasti tullut sopimus lasku ja lasku oli 60e kallimpi,vei saman tien hermot ja vien asian kuluttajan virastolle,koska tällainen toiminta on huijamista. Ja muun muuassa uudessa sopimuksessa ei ilmoitettu,että sopimus aikana eli 2 v sisällä ei saa perutettu sopimusta... Kiitos eli maksat paskasta jos ei ole signaalia tai muutenkin toistetaan liika samoja asioita.... Media maksu olis parempi,mutta ei saisi olla kallimpi Samoin miksi pitäisi olla media maksu jos kanavat voisi olla maksu kortilla ja maksat joka kuukausi sen edestä mitä tilaat,mutta ei pölyn edest |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45156 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10611 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1694 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1450 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
712 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
710 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
262 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
222 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
192 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
170 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
125 Luotu: 30.06.2025