Suomen HALLITUKSEN pyydettävä anteeksi Israelilta!
Vieras |
/ #2144 Juutalaisen surmaaminen Euroopassa: takuuvarma 95% medianäkyvyys...23.03.2012 00:33
Tragediasta joko kehitettiin välittömästi sen tapahduttua, tai pahimmillaan se oli jo alusta alkaen suunniteltu terrorimainokseksi, jolla pyritään vaikuttamaan laajasti kansojen pelkotiloihin ja niiden mielipiteisiin: "Juutalainen - uhri, muslimi - uhka."
Älköömme siis antako Toulousen tapahtumien ja sen uhrien muiston taas kerran johtaa meitä vaaralliseen harhaan:
Medialukutaito ja tapahtumien politisoinnin tavoitteiden oivaltaminen vaatii valppautta. Älkää langetko tunnejohtamisen koukkuun, johon teidät mieluusti taas saatetaan. "Tehkää näin, niin saatte huomiota!" --- tämä viesti kostonhimoisille tai yksinkertaisesti julkisuudenkipeille sekopäille on jo selvä: Autopommi Irakissa saa 0% mediahuomiota lännessä.
Joukkomurha Lähi-idässä noin 3%.
Juutalaisen surmaaminen Euroopassa: takuuvarma 95% medianäkyvyys...
Pääkirjoitus: Janus Putkonen, päätoimittaja
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSYJvMdbpDn0-rqibnLeiKdws5gB...
MITÄ TÄSTÄ OPIMME?
SEN, JOKA HALUAA VAIKUTTAA MEDIASYMPATIAA TAI MEDIAKAUHUA LÄNSIMAISSA, KANNATTAA AINA ENSISIJAISESTI SURMATA JUUTALAISIA EUROOPASSA, KOSKA >> SIITÄ SEURAA LÄHES 100% MEDIANÄKYVYYS YMPÄRI MAAILMAA.
EI SIIS OLE JÄRKEVÄÄ HANKKIA MEDIAA PAIKALLE, KUN JUUTALAISIIN KOHDISTUU HENKIRIKOKSIA. SE KOSTAUTUU. TERRORISMILLA JA VÄKIVALLALLA MEDIANÄKYVYYTTÄ HALUAVAT AINEKSET OPPIVAT NOPEASTI, ETTÄ PARAS KOHDE NÄKYVYYDEN SAAMISEKSI ON MURHATA JUUTALAISIA EUROOPASSA. SINNE TULEE JA SINNE KUTSUTAAN MEDIAA, JA SIIHENHÄN TERRORISTIAINES PYRKII.
|
Kommentoi adressia |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
859 Luotu: 19.04.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
237 Luotu: 09.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1112 Luotu: 25.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
962 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21156 Luotu: 20.03.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
179 Luotu: 28.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
407 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
165 Luotu: 29.08.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
184 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
263 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
771 Luotu: 17.03.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11104 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
957 Luotu: 17.07.2025