VAADIMME MUUTOSTA SUSIPOLITIIKKAAN: KANSALAISALOITE
Eränkävijä |
/ #3207 Parahin herra /rouva Pohjanmaa :)17.04.2012 12:47#3204: Pohjanmaa - Samaa sontaa.... Herra/rouva Pohjanmaan ei ehkä kannattaisi ihan noin tohkeissaan suoltaa ns. ehdottomia totuuksiaan. Oikeasti tänne palstalle ei monikaan jaksa kirjoittaa.Ylä-Savolaisella metsurilla, kalastajalla, perheenäidillä ja viljelijällä on tärkeämpääkin tekemistä kuin susipelossa eläminen ja niistä suotta vauhkoontuminen. Erittäin harva niistäkään, jotka ovat kanssanne samoilla linjoilla ilkeää lähteä asiaanne julkisesti esittelemään( Tällä palstalla, toreille ja kauppakeskuskiin propagoimaan.) (En muuten ole kuullut yhdestäkään totitapahtumastanne edes täällä kriisialueella, miksi ?) Ja vielä harvempi viitsii osallistua niistä jotka ovat eri mieltä. Edes jonkinlaisen aktiivisuuden ylläpitämiseksi tarvitaan esiin nousevia Vänrikkejä ja Sativoita. Lissabonin Vänrikin lapsellisuudet palvelivat ainoastaan Nyt Riittää ihmisten tarkoitusperiä. Ulkopuolinen Vihollinen pullahti sopivaan aikaan ärtymystä aiheuttamaan ja omaa ryhmää tiivistämään sekä lisäallekirjoituksia hankkimaan. Sinunkin innoissasi laatima kommentti siitä hyvä todiste . Eiköhän lähetä pilikille, annetaan näiden susiasioiden hoito metsästäjien keskusjärjestön, riistapäälliköiden, metsästysseurojen ja niihin kuuluvien hirviporukoiden, kennelliiton sekä muiden uskottavien tahojen vastuulle. Niillä on vuosikausien kokjemus viranomaisten ja poliitikkojen kanssa harjoitetusta vuoropuhelusta. Ja suuren metsästäjä ja koiraihmisjoukon tuki takana. Hyviä pilkkikelejä ja kireitä siimoja toivoen... |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Huolen ilmaus aluehallitukselle Kuhmon arviointi- ja kuntoutusyksikön toiminnasta / vuodeosaston tarpeesta
689 Luotu: 18.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
5106 Luotu: 27.04.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
586 Luotu: 16.05.2025
Lastenosteopatian puolesta
429 Luotu: 21.05.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
408 Luotu: 13.05.2025
Suojellaan Pispalan rakennusperintöä – perinteinen rakentaminen on sallittava asemakaavassa
345 Luotu: 16.05.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
906 Luotu: 13.03.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
394 Luotu: 17.03.2025
Vesannontie /Seututie 552 Keiteleellä turvalliseksi kevyen liikenteen väylällä
113 Luotu: 15.05.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
742 Luotu: 01.04.2025
Keminmaan kirkonmäen ala-asteen juhlat on palautettava entisiin ajankohtiin!
86 Luotu: 18.05.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
80 Luotu: 22.05.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68691 Luotu: 15.02.2024
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20630 Luotu: 20.03.2025
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
56 Luotu: 19.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1638 Luotu: 10.12.2024
Reilumpi luistelupassijärjestelmä aikuisille harrastajille
149 Luotu: 14.05.2025
Virkistys- ja lähimetsien hakkuut pois Vaasan metsäsuunnitelmasta
259 Luotu: 12.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
215 Luotu: 11.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1528 Luotu: 01.05.2025