KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Vieras Vieras |
/ #241 Re: kiitokset oppositiolle10.12.2010 21:03#228: ... - kiitokset oppositiolle Mukavaa että olet ymmärtänyt oppositiotakin. Nimellä kirjoittaminen ei oikein onnistu, siitä saa potkut koko yhdistyksestä. siksi täällä kaikki, jopa PJ:kin kirjoittaa nimimerkillä. Pj kyllä kirjoittaa ja paljon. KKy on alan ammattilainen ja kiitos siitä kuuluu myös PJ:lle, mutta...... Koska hänellä ei ole kykyä keskustella ihmisten kanssa avoimesti ja asiallisesti, tämä kaaos on syntynyt. (KTS esim.keskustelu Mira Tolvanen) KKY on hyvä yhdistys ja jos johto olisi enemmän ihmisläheinen ja huomioisi ensikotien tärkeyden paremmin, yhdistys toimisi loistavasti. Tämän hallituksen kanssa se ei onnistu. Kyllä hallituksesta otetaan kantaa suuntaan ja toiseen neljän eri henkilön voimin. Tosin kaksi ja kaksi , eri mieltä Oppositio siis haluaa että kissat otetaan kaikki talteen, on ne sitten puolivillejä tai puolikesyjä tai vaikka kesyjäkin jos ei ilmoittaja halua sitä paikalliseen löytöeläinkotiin. KKY:ltä siihen löytyy resursseja , vaikka usein PJ sanoo soittajille toista. Apua tarvittaisiin kesällä, (kesäkuusta lokakuuhun) jolloin suurimmat pentumäärät löytyy. Se on totta, että isoissa laumoissa on aina joskus tauteja, mutta siksi kissatila tai talo olisi välttämätön olemassa. Ainakin paikka jossa on karanteenitila, ettei kissoja tarvitsisi laittaa suoraan ensikoteihin tai kuormittaa paria kolmea ihmistä kymmenillä kissoilla. Tästä asiasta on valitettu paljon, mutta saatu vain epääviä vastauksia. Tämkin on vain yksi asia, mikä hiertää. |
|
Adressit, joille on ostettu lisänäkyvyyttä
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Lastenosteopatian puolesta
694 Luotu: 21.05.2025
Suojellaan Pispalan rakennusperintöä – perinteinen rakentaminen on sallittava asemakaavassa
675 Luotu: 16.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
881 Luotu: 16.05.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
352 Luotu: 22.05.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
594 Luotu: 13.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
388 Luotu: 11.05.2025
Huolen ilmaus aluehallitukselle Kuhmon arviointi- ja kuntoutusyksikön toiminnasta / vuodeosaston tarpeesta
762 Luotu: 18.05.2025
Namninsamling för hälsosäkra undervisningsutrymmen för Ekenäs högstadieskola
172 Luotu: 25.05.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
552 Luotu: 17.03.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
120 Luotu: 22.05.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
814 Luotu: 01.04.2025
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
112 Luotu: 19.05.2025
Adressi Viikinrannan ja Pornaistenniemen luonnon turvaamiseksi
479 Luotu: 20.03.2025
Kemikaalilennot keskeytettävä välittömästi, siksi aikaa, että kansalle tehdään täydellinen tietopaketti aiheesta ja järjestetään tilaisuus kysyä tästä asiasta!
1613 Luotu: 23.09.2023
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
639 Luotu: 07.02.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68711 Luotu: 15.02.2024
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1660 Luotu: 10.12.2024
Mortin männikön puolesta
413 Luotu: 16.05.2024
Pirkkalan ja Lempäälän välinen virkistysmetsä ja ekologinen käytävä tulee säilyttää sellaisena myös tulevaisuudessa.
11315 Luotu: 13.12.2020
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20653 Luotu: 20.03.2025