Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#7718 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rehellisyyttä nimien keruussa ho08.04.2013 14:45Miten uskovien tulisi keskustella, päästäkseen homojen kanssa samalle ylevälle aaltopituudelle? Tällä tavallako: "Mutta eiväthän kristityt noudata näitä pyhän hengen inspiroimia sääntöjä, joten on mahdollista, että kristityistäkin perheistä tulee ihan normaalipäisiä ihmisiä." "Eli olet yksinkertaisesti sanoen täydellinen tomppeli: lukutaidoton, puhekyvytön, kirjoitustaidoton ja edes alkeellista yleissivistystä vailla. Lisäksi olet epärehellinen valepukki." "Äläpäs kiemurtele, valehtelija." "Pidäpä turpasi kiinni, valehtelija. Jumala vihaa valehtelijoita, ja sinä olet juuri sellainen." "HERÄTKÄÄ!!! TÄMÄN ADRESSIN TARKOITUKSENA ON PYHITTÄÄ KRISTITTYJEN HARJOITTAMA PEDOFILIA!!!! KOHTA SAAMME POLIISITUTKINNAN LOPPUUN JA SITTEN PALJASTUU TÄMÄ SAASTAINEN JUONENNE!!" "Haistsie torvi pska." "USKOVAISET JA PEDOFIILIT ELI USKOVAISET ELI PEDOFIILIT REHELLISYYTTÄ." "Otan osaa. On sinua tyhmempiäkin naisia maailmaan syntynyt, mutta tänään veit provollasi pohjat tähän saakka." |
Vastaukset
Vieras |
#7726 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rehellisyyttä nimien keruuss2013-04-08 15:07:51Etkö lukenut kommenttiani kokonaan, vai miksi lause "Mutta eiväthän kristityt noudata näitä pyhän hengen inspiroimia sääntöjä, joten on mahdollista, että kristityistäkin perheistä tulee ihan normaalipäisiä ihmisiä" luokittuu mielestäsi loukkaavaksi? Jos tyttäriä ei kasvateta tahdottomiksi miehen alamaisiksi, niin on varmasti mahdollisuus, että myös Paavalin säännöistä kiinnipitämättömät kristityt kykenevät täyttämään kasvatusvastuunsa? Kommenttini "Eli olet yksinkertaisesti sanoen täydellinen tomppeli: lukutaidoton, puhekyvytön, kirjoitustaidoton ja edes alkeellista yleissivistystä vailla. Lisäksi olet epärehellinen valepukki" puolestaan syntyi siinä vaiheessa, kun keskustelukumppanini oli viesti toisensa jälkeen valehdellut täysin suoraan ja räikeästi sekä osoittanut useammassa viestissään, että hän ei oikeasti kykene esimerkiksi lukemaan tai ymmärtämään hänelle tarjottuja asiakirjoja. Lisäksi hän ei useamman viestin perusteella ymmärrä, mitä avioliitto tarkoittaa. Käsittääkseni avioliiton sisällön tietäminen kuuluu yleissivistykseen. "Äläpäs kiemurtele, valehtelija." Tässä kohtaa keskustelukumppanini on useamman viestin ajan vältellyt vastuutaan osoittaa valheelliset väitteensä todeksi. Taisipa lisäksi olla jälleen väsyneestä argumentista, joka rinnasti homot pedofiileihin. Jos tällaista väitetään, oletan, että väitteelle löytyy pätevä peruste. Ei liene yllättävää, ettei perustetta löytynyt. CAPSEILLA kirjoitettu viesti on tarkoituksella alatyylinen ja imitoi sellaisenaan täällä useasti todistettua kristittyjen tapaa HUUTAA ja väittää homoseksuaaleja pedofiileiksi vailla mitään perusteita. Lisäksi kirjoittajilla tuntuu olevan käsitys, että Jumalan porukoissa olevia ei koske velvollisuus pysyä totuudessa, minkä vuoksi kirjoitin viestini alkuun, että valehdellaan nyt sitten täällä toisellakin puolella. Jos pidät caps-viestiäni epäasiallisena ja epätoivottavana, niin toki kommentoit sitten kerkeästi jokaiselle täällä huutavalle kristityllekin, vai mitä. Muista kommenteista en ota vastuuta, kosken ole niitä kynäillyt. Haistatteluviesti oli epäasiallinen. "Otan osaa. On sinua tyhmempiäkin naisia maailmaan syntynyt, mutta tänään veit provollasi pohjat tähän saakka." Tämä puolestaan on sinun uskonveljesi tai -sisaresi vastaus minun kirjoittamaani viestiin. |
Vieras |
#7730 : rehellisyyttä nimien keruussa homot2013-04-08 15:28:42Voi voi homo parka. Äitiä ja isää ikävä ja toisia pitää mollata oikein olan takaa. Homot hermostuu heti ei mene niin kuin he haluavat. Ne tietää sen että valiokunta hylkäsi homokäsittelyn ja eduskunta tulee hylkäämään sen edelleen epäselvyyksien vuoksi. Kun ei ole isä ja äiti laittanut rajoja niin hakusessa on edelleen. Pitää haukkua kaikkea mikä liikkuu. Nimien keruu on mennyt valehtelun puolelle kun munamies Katajan kanssa jätti kertomatta aloitteesta olennaisen eli lasten adoption homoille. Totuus pitää vihreidenkin opetella oikein oikeuslaitoksen kautta. Rehellisyyttä ja käytöstapoja homot. Onneton valehtelija joka yrittää saada toiset hiljaiseksi, mutta rehellis nimiä tulee kokoajan. Homous on todellakin pedofilian esiaste, kun seuraa homojen keskustelu kulttuuria ja käytöstapoja. Ei lapsia epäsosiaaliaille.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48201 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3093 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
960 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11023 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
267 Luotu: 29.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
152 Luotu: 29.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
901 Luotu: 17.07.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
101 Luotu: 02.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3664 Luotu: 10.09.2021
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
170 Luotu: 23.06.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
34 Luotu: 22.07.2025