ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE!
Kommentoitu viesti
Shalom Israel |
#259 Re: ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE!11.08.2011 19:35ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE! / #24911.08.2011 09:30 KOMMENTTI: KYLLÄ TÄYTYY OLLA VARSIN TÄRÄHTÄNYT, kun tulee kirjoittamaan aivan toisen adressin kommentiksi tällaista keksittyä propagandaa: ''Jumalan varjelus ja siunaus kansakunnille on sidottu siihen miten ne kasittelevat Israelia. Jumalan siunaus tulee niille kansoille jotka siunaavat Israelia ja kirous niille jotka kiroavat Israelin. Israel on vedenjakaja, nain kansat valitsevat itse joko siunauksen tai kirouksen.''
VASTAUS: Niin, juuri tuota mieltä on ihminen, joka ei Jumalaa tunne ja on kovin surullista, asiasi ovat todella noin kurjassa kunnossa, sillä tuo on todella koeteltu Raamatun totuus: Joka siunaa Israelia, sitä Jumala siunaa, mutta joka kiroaa Israelia, sitä Jumala kiroaa! Israelista ei voida puhua ilman Jumalaa, eikä Jumalasta voida puhua ilman Israelia, sillä heillä on keskenään ikuinen liitto. |
Vastaukset
Vieras |
#328 Re: Re: ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE!2011-08-17 15:01:41#259: Shalom Israel - Re: ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE! "Raamatun totuus: Joka siunaa Israelia, sitä Jumala siunaa, mutta joka kiroaa Israelia, sitä Jumala kiroaa!" Sairasta! Jumalan sanalla voi näemmä oikeuttaa mitä tahansa tekoja ja mielipiteitä (vrt. Israel-fani Breivik). Ja sivumennen sanoen nykyisellä Israel-sortovaltiolla ei Raamatun Israelin kanssa juurikaan ole tekemistä. Kuinka paljon ihmisiä Israel saa tappaa Jumalan nimessä? Ovatko palestiinalaiset naiset ja lapset vain Untermenschen? |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45394 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10616 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1713 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1457 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
817 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
717 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
275 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
237 Luotu: 18.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
199 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
189 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20838 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
144 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
938 Luotu: 07.02.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
124 Luotu: 30.06.2025