ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE!
Kommentoitu viesti
Rakkaani on minun, ja minä olen Hänen Vieras |
#1141 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:15.09.2011 00:49#1137: Am Yisrael Chai - Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Kirjoitit: Sinä olet muuten vastuussa Jumalalle jokaisesta valheesta, jota tuohon kirjoitit
Joka ikinen sana ja lause on ristiintarkistetuin dokumentein todeksi todistettu, jokaikinen asia kommentissani on totta. Olen lukenut Israelin historiaa Raamatun lisäksi Temppelin tuhoamisesta nykypäivään asti, myös uusimpia historiatietoja, joita jatkuvasti tutkitaan, sitä mukaa kuin salassapidettyjä asiakirjoja avataan tutkijoille. Suosittelen lämpimästi myös juutalaisten uuden historian tutkijoiden kirjoihin tutustumista. Esim. sabrat Benny Morris, Ilan Pappe.
Jumalani, Taivaallisen rakkaan Isäni hyväksyntä, ja suloisista suloisimman Ylkäni Jeesuksen rakastavat silmät katsovat minua alati, eivätkä vain tuomiopäivänä. Pyhän Hengen virrat kumpuavat sisimmästäni alati. Joka päivä saan asua Hänen läsnäolossaan. :))
Kruunatkoon Yeshua ylivuotavalla rakkaudellaan ja hellyydellään myös sinut, ja parantakoon sydämesi haavat, niin ettei sinun enää tarvisisi uhkailla muita Jumalan kostolla, vaan että sinäkin saisit tuntea Yeshuan rakkauden sinua kohtaan! <3 |
Vastaukset
Vieras |
#1148 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2011-09-15 09:51:49#1141: Rakkaani on minun, ja minä olen Hänen - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hohhoijjaa. Ei Jumalaasi ole olemassa. Sinä olet vain harhainen ihmminen, joka aiheuttaa viattomille sivullisille vahinkoa. Vahinkoa, jonka jokainen selväjärkinen välttäisi. |
Vieras |
#1150 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2011-09-15 10:05:43#1141: Rakkaani on minun, ja minä olen Hänen - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Siunaa Jumala Israelin ja Yhdysvaltojen tekoja!.
Israeli military strikes Gaza
Palestinian medical workers carry a wounded child into a hospital at Beit Lahia in the northern Gaza on March 1, 2008. Israel attacked with a land operation and a surge of air strikes, killing at least 46 Palestinians.
http://1.bp.blogspot.com/_XqC3BwcS9Zo/SdC93EdeeQI/AAAAAAAAA14/QMyRajb98XE/s400/c... Ali Ismaeel Abbas, the boy above, is a victim of cluster bombs dropped on Baghdad. The image is taken from Jefooi. Human Rights Watch said it was appalled the U.S. military could have dropped cluster bombs in civilian areas of Baghdad, an act it described as a possible violation of international law. |
Imelyyttä kerrakseen |
#1157 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2011-09-15 21:48:44#1141: Rakkaani on minun, ja minä olen Hänen - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kirjoitit: Sinä olet muuten vastuussa Jumalalle jokaisesta valheesta, jota tuohon kirjoitit
Joka ikinen sana ja lause on ristiintarkistetuin dokumentein todeksi todistettu, jokaikinen asia kommentissani on totta. Olen lukenut Israelin historiaa Raamatun lisäksi Temppelin tuhoamisesta nykypäivään asti, myös uusimpia historiatietoja, joita jatkuvasti tutkitaan, sitä mukaa kuin salassapidettyjä asiakirjoja avataan tutkijoille. Suosittelen lämpimästi myös juutalaisten uuden historian tutkijoiden kirjoihin tutustumista. Esim. sabrat Benny Morris, Ilan Pappe.
Jumalani, Taivaallisen rakkaan Isäni hyväksyntä, ja suloisista suloisimman Ylkäni Jeesuksen rakastavat silmät katsovat minua alati, eivätkä vain tuomiopäivänä. Pyhän Hengen virrat kumpuavat sisimmästäni alati. Joka päivä saan asua Hänen läsnäolossaan. :))
Kruunatkoon Yeshua ylivuotavalla rakkaudellaan ja hellyydellään myös sinut, ja parantakoon sydämesi haavat, niin ettei sinun enää tarvisisi uhkailla muita Jumalan kostolla, vaan että sinäkin saisit tuntea Yeshuan rakkauden sinua kohtaan! <3 >>>>>> Olipa ylenpalttisen IMELÄÄ tekstiä - outo ja Israelista valehteleva ja sitä tuomitseva henki EI ole Herran henki ! Siunatkaa Israelia, niin teitä siunataan, jos kiroatte Israelia, teidät kirotaan, sanoo Herra. Snl 21:2, Kaikki miehen tiet ovat ovat hänen omissa silmissään oikeat, mutta Herra tutkii sydämet. Snl 26:24 -26 Vihamies teeskentelee huulillaan, mutta hautoo petosta sydämessänsä. Jos hän muuttaa suloiseksi äänensä, älä häntä usko, sillä seitsemän kauhistusta hänellä on sydämessänsä. Vihamielisyys kätkeytyy kavalasti... |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45100 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10610 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1688 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1450 Luotu: 16.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
710 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
707 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
256 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
221 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
192 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20836 Luotu: 20.03.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
166 Luotu: 13.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025