Vetoomus Päihdepalvelujen säilyttämisestä A-Klinikalla Kotkassa
Kommentoitu viesti
JK |
#3704.03.2016 10:56Ajatus, jota hän kannattaa J.K. N websivuilta. 'opiaattiriippuvuus on enemmän teeskenneltyä kuin todellinen sairaus. Opiaattikorvaushoito on sairauden hoidon teeskentelyä enemmän kuin todellisen sairauden hoitoa." http://juhakemppinen.fi/index.php?id=yxgnci0xosuj61 Lähteenä edelliselle tekstille on mm. NA opas. Eli J.K. on NA-miehiä, eikä voi sietää A-klinikan hoitoideologiaa. Nyt hän on päässyt jollain konstila toteuttamaan ajatuksiaa toimivaan hoitojärjestelmään ja muuttaa sitä täysin oman mielensä mukaiseksi keskustelematta siitä minkään muun tahon kanssa. J.K. vihaa kaikkea muuta ideologiaa kuin omaansa. Miten yhden ihmisen ajatusmaailman perusteella voidaan nykypäivänä keskustelematta tehdä näin suuria muutoksia Kotkan kokoisessa kaupungissa. Mitään muutakaan asiaa ei voida muuttaa täysin yhden ihmisen halujen mukaan. Kaupunkilaisilla on joitain oikeuksia? Heitä tulee kuulla tämän kokoisissa muutoksissa? Täysin käsittämätöntä toimintaa sekä kaupungilta,että tältä "päihdelääkäriltä" |
Vastaukset
Vieras |
#39 Re:2016-03-05 17:03:23Suuria sanoja henkilöltä joka ei nyt ihan kaikkea taida tietää. Kotkan kaupungin päättäjät on vuosi sitten päättänyt että tarvitsee tehdä suuria muutoksia päihdehoitoon jossa ei ole kattavan tutkimuksen mukaan saavutettu riittäviä tuloksia. A klinikka on jo vuosien ajan toiminut loistavana opiaattikorvaushoidon ylläpitäjänä,korvaushoitopäivänä bentsojen ostajat odottavat torilla saataviaan! Ymmärrettävää on jos a klinikan asiakkaat ovat närkästyneitä,pieneneehän heidän rahavarat kun ei voi enää myydä kaupungin kustantamia lääkkeitä..että sillä lailla. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45165 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10611 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1695 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1452 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
712 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
710 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
265 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
222 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
192 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
170 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
125 Luotu: 30.06.2025