Vastustamme Kaarinantien kääntöä
Kommentoitu viesti
R.K. Vieras |
#17 Nukkuuko Kaarinan kaupunginvaltuusto?16.09.2010 17:34Mikä vaivaa kaupunginvaltuutettuja, kun he eivät kaada tätä järjetöntä hanketta, joka tuhoaa luontoa ja ihmisten asuinympäristön ikuisiksi ajoiksi. Alueen asukkaiden talojen arvo romahtaa, jos tällainen mielipuolinen hanke toteutuu. Kaarina on muistaakseni markkinoinut itseään HIEMAN eri tavalla mitä tämä juttu nyt antaa. Taitaa olla jotain hämärää hyväveli touhua taustalla - urakoita jo ennestään rahassakylpeville urakoijille... Onneksi en enää maksa veroja Kaarinaan. Mitä tekee Kaarinan Vihreät - kysyn vaan? Kyllä potuttaa tämä touhu!
|
Vastaukset
Vieras |
#19 Re: Nukkuuko Kaarinan kaupunginvaltuusto?2010-10-07 14:56:55#17: R.K. - Nukkuuko Kaarinan kaupunginvaltuusto? Kaupungin valtuusto saati sitten kaavoitus-ja rakennuslautakunta ei ole voinut ottaa asiaan virallista kantaa, sillä tieasiaa ei ole vielä heille esitelty. Asian tilaa on kysytty virkamiehiltä ja jotka ovat myöntäneet asiasta käytävän alustavia neuvotteluita. Lautakunta ja valtuusto ottavat kannan asiaan ajallaan. Eri puolue ryhmät ovat kyllä keskustelleet ja luoneet mahdollisesti omat kantansa asiasta jo tässä vaiheessa, eli ei, EI valtuusto nuku. Kuten eräs kolleega viisaasti lausui "jos/kun tie hanke torpataan nyt, se nostaa päätään jälleen parinvuosikymmenen päästä" näin varmasti tapahtuu, sillä onhan tielinjaus maakuntakaavassa. On hienoa nähdä että kaupunkilaiset haluavat vaikuttaa omaan asuinympäristöönsä ja aktivoituvat. Jatketaan tien vastustusta! Sari Hukkanen (sdp), valtuutettu ja kaavoitus- ja rak.ltk jäsen |
ja paljon muuta Vieras |
#26 Re: Nukkuuko Kaarinan kaupunginvaltuusto?2011-03-31 10:07:44#17: R.K. - Nukkuuko Kaarinan kaupunginvaltuusto?
Kaarinan Vihreät ovat tehneet muistutuksen asiasta muun muassa.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45148 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10611 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1692 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1450 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
712 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
709 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
261 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
221 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
192 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
170 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
125 Luotu: 30.06.2025