VAADIMME MUUTOSTA SUSIPOLITIIKKAAN: KANSALAISALOITE
Kommentoitu viesti
Eränkävijä |
#1757 ASIALINJALLE PISTÄ KANNATAJASI KURIIN MARKO.29.01.2012 14:55Auttaiskohan asiaa jos lähettää teidän fiksujen kannattajien harkittuja ja asiallisia viestirykäisyjä etukäteen sinne ministeriöön, sekä medialle ja julkaisisi yleisönosastoissa uskottavuutenne ja vakavasti otettavuutenne lisäämiseksi. Olisi hauska nähdä kuinka moni metsästysseura ja koirakerho oikeasti olisi näiden tölväisyjen takana. Pistetään harkintaan ;) Oletan johtoryhmän olevan esim allaolevan lausunnon takana. Ei näy olevan kenessäkään miestä toimia reilusti niinkuin sivistyneen ihmisen kuuluu. Ikänsä erämetsissä samoilleena ja sieltä sekä vesiltä toimeentulonsa saaneena minua hävettää teidän puolesta. Isot miehet ja noin raukkamainen käytös. JALOJA HENGENTUOTTEITA OSA2 No ei maha mitään jos ei mene jakeluun,eli Sudet ja Vapaamatkustajien suosijat vois valita paratiisin vaikkapa Siperiasta,niin ja ota mukaan se homo kaveris ELI H TERO.... T:KAIKKIEN NAISTEN SANKARI=HETERO SITA SITA MINA SANOA ETTA TAMA ON HUVA JUTTU.. MINA TULI KAUKAA KANNATAMAAN TATA JA SUOMI PIDETAAN SUOMENA t: HUVIN PÄIVETTYNYT Että samat ihmiset, jotka tykkäävät samaa sukupuolta olevista, tykkäävät myös suurpedoista. Vai on kakkonen ykkönen?????? Tarkoitat varmaankin sitä,että se homo kaveri panee ykkösellä kakkoseen KAKKOSTA....Vois tosiaan nämä kannattajat muuttaa muualle ja "luontainen loppu tulis sitten aikanaan,kun eivät enää lisääntyis" Pekkako vahva ? Sivari ! toisten selän taakse piiloon kun toiset puolustaa maata. Isät taistelivat suomen itsenäisyyden, passa tuoda homoja suomeen! Koira susia vähemmäksi. Näistä lähetään. Oletan että Marko ja co tajuavat pistää pelin oikeille uomilleen. Tällaiset kirjoittelut ovat oikeille ja reiluille maaseudun ihmisille kovasti häpeäksi. |
Vastaukset
Lunta tupaan Eränkävijälle |
#1770 Re: ASIALINJALLE PISTÄ KANNATAJASI KURIIN MARKO.2012-01-29 21:25:43#1757: Eränkävijä - ASIALINJALLE PISTÄ KANNATAJASI KURIIN MARKO. On hauska huomata,että näköjään jotkut saa sanoa mitä vaan....Sitten jos vastaa samalla mitalla takaisin aletaan nimitellä Raukaksi ja ettei muka uskalla olla SANOJENSA TAKANA....Täällä ei kuule PELÄTÄ. Mut olkoon asia mielestäsi miten vaan en enää kommentoi asioita vaan hoidan ne jatkossakin omalla tavallani....Kaikesta huolimatta asia on ok,eli Petoja ei saa olla liikaa,mut jos luvan saaminen kestää monta päivää niin millanen pyssy sulla on,et ammut kahden päivän päähän...Susikin on siis aika kaukana.....Kaikille oikeille Erämiehille hyvää talven jatkoa....T Marco Maalta |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45508 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10623 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1732 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
728 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
202 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
166 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20861 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
145 Luotu: 30.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
120 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025