Vaasan musiikkiluokkien puolesta
Kommentoitu viesti
Uskomatonta mutta totta |
#1568 Re:09.11.2012 13:02VAPEOPLA munasi uuden mahdollisuuden Saamani tiedon mukaan samassa kokouksessa annettiin mahdollisuus kuunnella muitakin opettajia. Aino Siltanen oikein ehdotti, että käytetään mahdollisuus hyväksi ja kuunnellaan muitakin opettajia kuin vain Juria. Joku vastusti ja asia meni äänestykseen. Tämä mahdollisuus kumottiin äänin 6-4. Herää kysymys, että lautakunta ei ole tilanteen tasalla eikä edes aio olla. He olisivat saaneet ilmaiseksi mahdollisuuden tutustua opettajien lausuntoihin mutta he eivät edes aio kuunnella. Uskomatonta. Ketkä vastustivat muiden opettajien kuulemista? |
Vastaukset
Vieras |
#1569 Re: Re:2012-11-09 14:59:08#1568: Uskomatonta mutta totta - Re: "Ketkä vastustivat muiden opettajien kuulemista?"Tämän minäkin haluan tietää!!! Ei kyllä varppina ikinä äänestetä niitä kaupunginvaltuustoon eikä seurakuntavaaleissa eikä eduskuntaan, jos joku noista tai jonkun noiden sukulainen tai tuttu tai hyväveli sinne pyrkii eikä edes E-junnujen korisjoukkueen urheilujuomavastaavaksi ja mökillä heitetään tikkaa noiden pöytäkirjoihin ja huussissa käytetään muuhunkin. Nyt on kuulkaa tosi kyseessä!!! Kansaa on kuunneltava!!! Kadarin viimeinen ininähän ei voi merkitä sitä, että taas paloi vähän lisää siltoja takana, eihän. Kyllähän tuollaisen kollegan mielellään kuka vain ottaisi työpaikalleen yhteishenkeä luomaan. Eiköhän Berkleestä tai Juilliardista dosentuuri pian pätkähdä. |
Vieras |
#1570 Re: Re:2012-11-09 17:02:15#1568: Uskomatonta mutta totta - Re: Mitä haittaa siitä olisi ollut? Ihmisten kuuleminen on aina hyvä asia. Kyllä siellä käytetään aikaa huonompaankin.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45452 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10620 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1728 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
825 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
281 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
241 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
196 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20855 Luotu: 20.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
159 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
136 Luotu: 30.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025