Vaasan musiikkiluokkien puolesta
Vieras |
/ #2643 Re: Kuka MS? Savelaako uhkaavat potkut?12.05.2014 13:46#2641: hellanlettas... - Kuka MS?
Mielestäni potkut uhkaavat Savelaa, nimittäin Nummela kohtelee kaikkia alaisiaan tasapuolisesti. Eikä Nummela valehtele. Tässä:
abcdef
NUMMELA: "O l e n k o h d e l l u t k a i k k i a a l a i s i a n i t a s a p u o l i s e s t i"
abcdef
"POHJALAINEN, maanantai 25.06.2012 Kommentit0 VAASA Onkilahden koulun rehtori Kari Nummela sanoo toimineensa, kuten esimiehen kuuluu, myös György Kadária kohtaan. -Häntä on kohdeltu ihan varmasti samalla tavalla kuin kaikkia muitakin työntekijöitä.Kadárin irtisanomiseen liittyviä yksityiskohtia Nummela on haluton kommentoimaan. Hän myöntää, että vyyhti lähti liikkeelle alakoulun ja yläkoulun välisestä kismasta. -Kadár ei noudattanut esimiesten hänelle antamia ohjeita. Meillä ei ole ollut riitaa hänen kanssaan. Ritva Käräjämäen roolia Kadárin rinnalla Nummela ihmettelee. -Käräjämäki lähti vapaaehtoisesti toiseen kouluun. Keskustelin hänen kanssaan moneen otteeseen ja pyysin jäämään. Hän halusi itse vaihtaa koulua. Nummelan mukaan musiikkiluokkien toiminta jatkuu syksyllä "lähestulkoon kuin ennenkin". -Kadár on kuviosta pois, mutta lähes kaikki toiminnot säilyvät ennallaan. Musiikkiluokkatoiminta ei mihinkään lopu. Kadárilla oli 12 viikkotuntia musiikkia. Meillä on iso joukko musiikkiin erikoistuneita opettajia, jotka ottavat nyt hieman enemmän vastuuta opettamisesta. Rehtorin mukaan koko työyhteisön toive on, että vatvominen Kadárin irtisanomisesta olisi pian ohi, jotta työrauha voitaisiin palauttaa syksyksi, kun koulutyö jälleen alkaa."
Eikö Nummela puhu totta?
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Haljastennokkaa ei saa myydä
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3194 Luotu: 27.04.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1000 Luotu: 01.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1659 Luotu: 22.03.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
203 Luotu: 19.04.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20327 Luotu: 20.03.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1440 Luotu: 10.12.2024
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
1239 Luotu: 19.01.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
753 Luotu: 10.03.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2483 Luotu: 15.07.2023
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
254 Luotu: 17.03.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11299 Luotu: 03.02.2025
Välenojan matalan kynnyksen kuntouttavan työtoiminnan (A1) säilyttäminen Hyvinkäällä Keski-Uudenmaan hyvinvointialue
159 Luotu: 03.04.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3381 Luotu: 10.09.2021
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
240 Luotu: 13.04.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
11 Luotu: 29.04.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
253 Luotu: 13.04.2025
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
224 Luotu: 13.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
503 Luotu: 01.04.2025
Pikku-Neulamäen metsä säästettävä rakentamiselta
2860 Luotu: 05.05.2024
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
644 Luotu: 13.03.2025