Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Vieras |
/ #39833 Re: Re: Re: totuus ei pala tulessakaan.30.07.2014 14:50#39831: - Re: Re: totuus ei pala tulessakaan.
Mitähän tuo seurakuntalaisen juttu sitten oikein tarkoitti, kun siinä oli aivan käsittämättömiä lukuja ? Kun ei aprillipilakaan voi olla tähän aikaaan vuodesta. Herzogin jälkeen: ei muuta kuin uutta matoa koukkuun!28/07/2014 by Ilkka Koivisto 23 kommenttia Aina ei mene niin kuin eräällä kuuluisalla Tammisaaren ja Inkoon rajalla sijaitsevalla saarella. Billy Grahamin ”olympiaennätystä” ei rikottu, mutta huonomminkin olisi voinut käydä. Tappiota tuli korkeintaan 60 000 euroa, ja jos sen jakaa tasan 12 järjestävän tahon kesken, jokaisen osuudeksi tulee kohtuullinen 5 000 euroa. Herzogin tapahtuman järjestäjät varmasti yrittivät parhaansa. He tiesivät riskit ja toimivat uskonsa varassa. Oltiin teologioista mitä mieltä tahansa, tällainen rohkeus on ihailtavaa. Järjestäjät tuskin tarvitsevat enää yhtään jälkiviisasta, enkä sellaiseksi aio itsekään ilmoittautua. He tarvitsevat armollisia ja anteliaita yrityksiä ja kansalaisia, jotka auttavat maksamaan loppulaskun. Miten tästä eteenpäin? Vuonna 2016 suomalaisen gospel-musiikin ikoni, Pro Fide, täyttää 50 vuotta. http://www.uuttahelsinkia.fi/sites/default/files/styles/article_carousel/public/... Kuva: Patrik Lindström
Saataisiinko tällaisen tapahtuman taakse laaja joukko suomalaisia seurakuntia? Uskon, että Helsingin Olympiastadionilla järjestetään vielä kerran tilaisuus, joka sytyttää suomalaisten sydämet ja kokoaa kristityt kaikista kuppikunnista yhteen. Joten ei muuta kuin Suomi nousuun, stadion täyteen ja kohti uusia seikkailuja. Uskossa, mutta jalat maassa.
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
43277 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10445 Luotu: 09.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
720 Luotu: 14.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1092 Luotu: 12.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
635 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
133 Luotu: 16.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
97 Luotu: 18.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
97 Luotu: 18.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
92 Luotu: 15.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
108 Luotu: 13.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
659 Luotu: 06.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
40 Luotu: 18.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
683 Luotu: 04.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1709 Luotu: 01.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2767 Luotu: 08.04.2024
Bussilinja Metsämaalle takaisin
58 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20805 Luotu: 20.03.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2081 Luotu: 22.03.2025
Kouvolaan ympärivuotinen rantalentopallohalli TikTokin ylijäämälämmöllä – maksimaalista hyötyä kaupungille!
19 Luotu: 17.06.2025