PELASTAKAA KOIRAMME!!
Vieras |
/ #270 Re:01.07.2015 14:19Hei! Mainitsemasi joko keksitty tapaus tai sitten ei, tapaus, ei liity mielestäni millään tavalla tähän adressiin. Koiran Dixien omistaja ja muu perhe on raitis, eikä Dixien omistaja eikä kukaan muukaan perheessä ole ikinä käyttänyt huumeita eikä koiran omistaja + muu perhe käytä edes alkoholia eikä tupakoi. Eikä todellakaan koiran Dixien omistajan asunnossa ole ikinä ollut minkään koiran eikä muunkaan eläimen ulostetta, kyseinen asia oli täysin keksitty eläinlääkärin puolelta. Koiran Dixien jäämisestä ja saamisesta kotiinsa on todellakin yritetty neuvotella, tuloksetta. Mielestäni se, että koira viedään heti ensimmäisellä kotitarkastuskerralla pois, joka ratkaisu on myöhemmin osoittautunut pysyvää laatua olevaksi on mielestäni todella radikaali ratkaisu ja mielestäni se ei osoita neuvottelukykyä eikä se mielestäni osoita sitä, että ymmärrettäisiin koiraa Dixietä ja koiran Dixien omistajaa. Mielestäni koiran Dixien hyvinvoinnille ei ole hyvä asia se, että koira Dixie erotetaan yhtäkkiä omasta omistajastaan. Mielestäni koirat ovat isäntärakkaita ja mielestäni koirat kiintyvät ja "leimaantuvat" voimakkaasti omaan isäntäänsä, kuten mielestäni myös kissatkin. Mielestäni koiran Dixien on paras olla oman omistajansa kanssa, johon Dixie on kaikki 9 vuotta tottunut ja tiedän, että Dixie haluaa olla oman omistajansa kanssa, jos Dixie saisi valita, missä Dixie haluaa olla, niin Dixie tulisi ihan varmasti omistajansa luokse.
T. Adressin tekijä |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48220 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3097 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
963 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11026 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
269 Luotu: 29.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
153 Luotu: 29.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
905 Luotu: 17.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
23 Luotu: 09.08.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
103 Luotu: 02.07.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3665 Luotu: 10.09.2021
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
680 Luotu: 17.03.2025