hamppu uskonto
|
/ #14 Re: Vaikutukset joista nuoret ei puhu...03.08.2010 00:45#6: K V - Vaikutukset joista nuoret ei puhu...
Ensinnäkin, ennenkun aletaan puhumaan kannabiksen vaikutuksista nuorisoon, mietitään hetki viinan ja tupakan vaikutuksesta nuorisoon ! Mikä ihme siinä on että kun nuori kärähtää alkoholista tarpeeksi monta kertaa, niin vanhemmat kyllästyvät naputtamiseen ja alkavat ostaa sitä heille itse, sama tupakan kanssa. Mutta kun kyse on laittomasta huumausaineesta (joka on muuten näistä kolmesta tutkitusti terveellisin vaihtoehto) niin käyntiin saadaan hirveät keskustelut siitä kuinka nuorten elämänlaatu huononee ja kuinka nuoriso on rappiolla. Eikö nuoria kuuluisi kehua siitä että ovat löytäneet terveellisemmän tavan saada pää sekaisin? Ja miksei samaa haloota nosteta viinasta ja tupakasta ? Menikö multa nyt jotain ohi vai miksen ymmärrä näiden viran puolesta - puhujien logiikkaa ? Mietitään ensin asioita hetki ennen kun tullaan saarnaamaan tänne kannabiksen yms. huumeiden vaikutuksesta nuorisoon ! Kiitän. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10019 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
39629 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
639 Luotu: 12.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
481 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
344 Luotu: 14.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
623 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20782 Luotu: 20.03.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
62 Luotu: 13.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
790 Luotu: 02.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
949 Luotu: 08.03.2024
Lastenosteopatian puolesta
794 Luotu: 21.05.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
172 Luotu: 22.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1682 Luotu: 01.05.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
41 Luotu: 12.06.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
40 Luotu: 09.06.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
719 Luotu: 13.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2748 Luotu: 08.04.2024
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1134 Luotu: 16.05.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
152 Luotu: 30.05.2025