Vesistöjen puolesta - Stop Talvivaara
Vieras |
/ #8202.05.2012 01:01Olisi pitänyt tietää kun kokoomuksen herrat Katainen Häkämies ja "Stubi" ovat hallituksessa, niin tärkeintä on että pelurit eli sijoittajat, mieluusti piilossa hallintarekisterönnin turvin saavat rauhassa mellastaa ja tuhota luontoa, kunhan jollekin tulee rahaa ja edellä mainitut kokoomukselaiset herrat selittävät, kuinka tärkeää on työllistää suomalaiset miehet ja naiset, seurauksista viis. Kokoomukselaisten laadituttamissa laissa on aina porsaan reikä josta kokoomukselainen lainrikkoja pääsee kuin kora veräjästä! Jo runsas vuosi sitten näytettiin TV:ssä lähijärvestä otetun vesinäytteen pollossa jo kertoi maallikolle ilman tutkimista olevan näytteen olleen saastunutta vettä mistä kemikaaleista tarkalleen ei tietysti voinut silmämääräisesti havaita, mutta haju ja karmea muutos aikaisempaan oli selviö. Mitä yhtiön taholta tehtiin, ei mitään vaan väitettiin näytteen ottajia amatööreiksi ja harhaan johtajia. Kyllä varmaan viimeinen saasteuutinen eli kuolleiden lintujen kuollin syyksi pannaan asian esiin tuoneiden henkilöiden provosoimaksi ja paikalle tuomiksi, niin toimii maamme hallitus ja Talvivaara! Kun Suomessa vähän joka taholla, kun oikeisto on vallassa, moraali on kaikkonnut Suomalaisesta yhteiskunnasta! Ei muuta kuin tyhmät äänestäjät miettikää mihin yhteiskuntamme on menossa edellä mainittujen kokoomukselaisten pääpukareiden toimesta? |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1109 Luotu: 25.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
235 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
959 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21151 Luotu: 20.03.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
406 Luotu: 21.07.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
175 Luotu: 28.08.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
173 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
261 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
114 Luotu: 29.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11099 Luotu: 09.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3127 Luotu: 09.03.2022
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
758 Luotu: 17.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
957 Luotu: 17.07.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025