Yksikin lapsimurha on liikaa
T.B.82. |
/ #438 Re: Touko Turkki04.09.2012 11:53
Minä olen järkyttynyt. Olen itse kahden lapsen äiti ja olen miettinyt mikä saa ihmisen tekemään tälläistä raakuutta. Voin kuvitella kuinka tämä viaton lapsi on huutanut elämäänsä APUA. OLEN SITÄ MIELTÄ KUN OLEN NYT SEURANNUT MAAILMAA KAIKKEA TÄTÄ ELÄMÄÄ. Me elämme pimeydessä jossa ei ole säälia ei edes lapsia kohtaan. Täällä ei ole kukaan turvassa. YHDEN RATKAISUN LÖYSIN? JUMALAN.Jumala on ainut kuka voi auttaa ja kuka voi varjella. olen itkenyt tuon tytön puolesta ja huutanut jumalan puoleen ja pyytänyt että jumala varjele lapsia. Me aikuiset ollaan silti vastuussa lapsistamme meille on annettu tämä kallis vastuu. Lapsi on ikään kuin meidän aikuisten armoilla. MINÄ RUKOILLEN ETTÄ KAIKKIEN LASTEN PUOLESTA ETTÄ HERRA VARJELEE JA NATAA NÄITÄ SUOJELUS ENKELEITÄ. MINÄ MYÖS ANNAN TEILLE KAIKILLE TÄÄLLÄ KÄVIJÖILLE JA OLIJOILLE VASTUUN KANTAA HUOLTA PERHEESTÄÄN JA LAPSISTAAN. TOUKO TURKKI SINULLE HALUAN SANOA OLET AJANUT ITSESI SYVÄLLE PIMEYTEEN OLET TUHONUT ELÄMÄSI. SEN SINÄ JO TIEDÄTKIN MUTTA MUISTA KERRAN TULEE AIKA JOLLOIN MAKSAT TEKOSI JA LUOJALLE KIITOS EERIKA ON TAIVAASSA ILMAN KIPUA JA TUSKAA. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51018 Luotu: 02.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
393 Luotu: 21.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
170 Luotu: 09.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
273 Luotu: 10.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
70 Luotu: 12.08.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
313 Luotu: 03.07.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1068 Luotu: 25.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
220 Luotu: 23.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
40 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
340 Luotu: 29.07.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
268 Luotu: 10.08.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
857 Luotu: 10.03.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
239 Luotu: 29.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11073 Luotu: 09.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
310 Luotu: 07.07.2025
Kielletään burkat, niqabit ja alaikäisten tyttöjen huivit – lapsen oikeudet ja turvallisuus ensin!
43 Luotu: 12.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
932 Luotu: 17.07.2025
Suojellaan kotiseutua – Ei tuulivoimaloita Ikaalisiin!
130 Luotu: 25.03.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2439 Luotu: 22.03.2025
Vaadimme raudanpuutteen tunnustamista sekä tasa-arvoista hoitoa
15951 Luotu: 20.10.2022