Suomen jääkiekkojoukkue - ota kantaa rasismiin
Kommentoitu viesti
JSSPSJ |
#576 Re: Re: Re: Re: En tajua logiikkaa18.05.2011 18:03#569: Ihmettelijä - Re: Re: Re: En tajua logiikkaa "Itse en lähtisi parjaamaan 9000 allekirjoitusta saanutta addressia vaikka en näkisi sitä tarpeellisena. Jättäisin sen allekirjoittamatta ja toteaisi, että pohjimmiltaan hyvä asia saa kannattajia.." Eli tuon perusteella seitsemän päivää-lehteä ei kenenkään kannata parjata, koska sen lukijamäärä on varmasti monta kertaa suurempi, verrattaessa tämän addressin allekirjoittaisiin? Samoin kansa äänesti persut kolmen parhaan joukkoon ja millä äänimäärällä? Ja mitä kaikkea nämä myrkynvihreät tekivät sabotoidakseen puolueen mainetta. Mutta kukapa muistaa esim. Tufairi Kawawan, tai Tuomo Romppasen? Molemmat syyllistyneet lapsen seksuaaliseen hyväksikäyttöön. Mutta jostain kumman syystä minulla ei tulisi pieneen mieleenikään alkaa rustailemaan addressia, jossa pyydettäisiin vihreitä irtisanoutumaan alaikäisiin sekaantumisesta. |
Vastaukset
Ihmettelijä |
#577 Re: Re: Re: Re: Re: En tajua logiikkaa2011-05-19 08:34:15#576: JSSPSJ - Re: Re: Re: Re: En tajua logiikkaa No itse en kyllä parjaa tuota Seitsemän päivää -lehteäkää. Eihän se journalismin riemuvoitto ole, enkä itse sitä lue, mutta onhan se selvää, että sellaiselle lehdelle on paikkansa tässä maassaa kun sillä niin paljon lukijoita on. Bisnestähän se on ja siinä tehdään asiat oikein kun saadaan niin paljon lukijoita. Tuskin kukaan tulee ajatelleeksi pyytää vihreietä sanoutumaan irti alaikäisiin sekaantumisesta, koska onhan se selvää, että siitä sanoudutaan irti jos heidät siihen yritetään liittää. Addressissa ei pyydetäkkään lätkäjoukkuetta sanoutumaan irti rasismista, heitä ei siihen liitetä eikä siitä syytetä. Heitä vain pyydetään ottamaan kantaa asiaan, joka on voiton juhlimisen yhteydessä ilmennyt. Heitä pyydetään esikuvina puhumaan hyvän asian puolesta. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10256 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
40887 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
899 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
614 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
554 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
636 Luotu: 06.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
119 Luotu: 16.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
93 Luotu: 13.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
80 Luotu: 15.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
52 Luotu: 12.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
815 Luotu: 02.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20789 Luotu: 20.03.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1693 Luotu: 01.05.2025
Lastenosteopatian puolesta
797 Luotu: 21.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
49 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1136 Luotu: 16.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2753 Luotu: 08.04.2024
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
956 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025