ISRAEL ELÄKÖÖN - ISRAEL MUST LIVE!
Kommentoitu viesti
Totuus |
#435 Re: Re: Re: Nimimerkki Vieras +muut käyttämäsi nimimerkit.Sinut on paljastettu.20.08.2011 13:14
Vaikka oletkin väärässä kyseisistä esiintymisistä, et edelleenkään kykene tarjoamaan vastauksia kysymyksiin. Miksi sillä olisi jotain merkitystä, vaikka joku henkilö toimisi tällä tavalla? Pelkän sananlaskun tai Raamattunne jakeen siteeraaminen ei varsinaisesti riitä syyksi.
Varmemman vakuudeksi kehotan vertailemaan eri viestien lähettäjien IP-osoitteita; tulet huomaamaan niissä eroavaisuuksia. Tietystikin näin, jos suinkin uskallat selvittää asiaa. |
Vastaukset
Totuus tulkoon julki. |
#4372011-08-20 14:27:44#435: Totuus - Re: Re: Re: Nimimerkki Vieras +muut käyttämäsi nimimerkit.Sinut on paljastettu. Jälleen viestistäsi kuvastuu. että olin täysin oikeassa siinä, että käytit useita nimimerkkejä ja levittelit melkoisia hörhöjuttuja. Ihmettelen kuitekin miksi? Mikset reilusti esiinny yhdellä nimimerkillä, keskustele ja kysy asioita asiallisesti, jos asia sinua kiinnostaa. Monet kommenttisi ovat ivallisia ja jopa pilkallisia. Kysyt sellaisia asioita joita tuskin pystyy vastaamaan kuin Jumala itse. Sitten saat hykerrellä pienessä mielessäsi. Tämäkö on TOTUUDEN etsintää? Sitten viestistäsi saa edelleen sellaisen kuvan, että täällä on jokin salainen yhteenliittymä, joka yhteistuumin juonii jotain ihmeellistä. Henkilökohtaisesti olen tullut sivustoille antamaan tukeni Israelin valtiolle ja halunnut täten siunata sitä. Kun siirryin tänne viestisivuille huomasin em. viestisi, joihin reagoin. Ei tämä sen ihmeellisempää ole. En ole vastuussa muiden viesteistä, enkä tiedä vastauksia moniinkaan kiperiin hengellisiin kysymyksiin. Tärkeimmän TOTUUDEN olen kuitenkin löytänyt, TIE JUMALAN YHTEYTEEN KULKEE JEESUKSEN SOVITUSTYÖN KAUTTA. Se vahvistettiin kalliin SOVINTOVEREN hinnalla. Sen olen henkilökotaisesti kokenut, se riittää minulle tällä erää, toivottavasti sinullekkin. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1057 Luotu: 19.04.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
240 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
962 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21157 Luotu: 20.03.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
180 Luotu: 28.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
408 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
167 Luotu: 29.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1114 Luotu: 25.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
186 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
263 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
772 Luotu: 17.03.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11105 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
318 Luotu: 03.07.2025