Perussuomalaiset ei ole "The Finns"
Kommentoitu viesti
Kopa |
#437 Re: Re: Re: Tulevat ja vievät meidän letutkin02.09.2011 13:25#436: Sursum Corda - Re: Re: Tulevat ja vievät meidän letutkin Mietihän nyt vielä hetki. 1. Kyseessä oli "Näkökulma"-osio, eli kyse ei ollut uutisesta, vaan lähinnä toimittajan mielipiteestä johonkin asiaan. 2. Moni paikalla ollut on todistanut, että näin ei ole käynyt, vaan kyseinen aasialaistaustainen nainen oli saanut lettuja kuten muutkin, useampana päivänä. 3. Paikalla olleiden mukaan myös monet muut maahanmuuttajat, kuten arabi- ja somalitaustaiset henkilöt olivat saaneet lettuja ongelmitta. 4. Koska persuja haukutaan joka käänteessä muutenkin suvaitsemattomiksi rasisteiksi, luuletko tosiaan, että he antaisivat ehdoin tahdoin tällaiseen aihetta julkisessa tapahtumassa? 5. Jussi Halla-aho on lähettänyt asiasta (itsekin paikalla olleena) vastineen Ilta-lehdelle. Toivottavasti se julkaistaan. Summa summarum: olette väärässä, kadotkaa! |
Vastaukset
Sursum Corda |
#438 Re: Re: Re: Re: Tulevat ja vievät meidän letutkin2011-09-02 13:39:20#437: Kopa - Re: Re: Re: Tulevat ja vievät meidän letutkin Mieti itse vaan
1. Kyllä tekstistä vaan saa sen kuvan että toimittaja nimenomaan kertoi näkemästään.Mutta onhan hän "katkera vasuri" jne joten eihän persu häntä usko. 2, 3, 5. Kuten sanottu, persu nyt ei toisen persun mielestä voi tehdä mitään väärää. Eipä ole vielä ainakaan neutraalilta taholta tällaista kerrottu. 4. Mihin koira karvoistaan pääsee? Hyvä esimerkki löytyy ihan eduskunnasta, jossa yksi tyyppi jatkaa valitsemallaan tiellä vaikka häntä (kerrotun mukaan) on ojennettu ja kehoitettu valitsemaan sanojaan. Summa summarum: Olette trolli, kadotkaa Hommalle hakemaan uusia ohjeita. |
Vieras |
#444 Re: Re: Re: Re: Tulevat ja vievät meidän letutkin2011-09-04 14:12:13#437: Kopa - Re: Re: Re: Tulevat ja vievät meidän letutkin "Paikalla olleiden mukaan myös monet muut maahanmuuttajat, kuten arabi- ja somalitaustaiset henkilöt olivat saaneet lettuja ongelmitta."
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45808 Luotu: 02.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1469 Luotu: 16.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1880 Luotu: 12.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10640 Luotu: 09.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
830 Luotu: 14.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
398 Luotu: 30.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2376 Luotu: 22.03.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
307 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
258 Luotu: 18.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
738 Luotu: 12.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
244 Luotu: 01.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
232 Luotu: 03.07.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
228 Luotu: 18.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
182 Luotu: 30.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
221 Luotu: 13.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
157 Luotu: 07.07.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
148 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20916 Luotu: 20.03.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
127 Luotu: 10.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
124 Luotu: 23.06.2025