VAADIMME MUUTOSTA SUSIPOLITIIKKAAN: KANSALAISALOITE
Kommentoitu viesti
Peikko |
#2371 Kiistäminen kiivastuu22.02.2012 22:07Ihan jopa ilman nimimerkkiäkin uskalletaan syyttää valehtelijaksi jne. Todellista ja aitoa aktivismia parhaimmillaan! "Murhaavat koiranhalaajat peittelevät rikoksiaan." Antaas tulla näyttöjä, jotain muutakin kuin Virallista Totuutta. Metsästäjillä on siis kaksi kestovaletta ? Tuossa lainausmerkkien sisällä on ihan riittävästi itse kirjoittamaasi tekstiä kumoamaan omat väitteesi. Aina vaan paksumpaa tuubaa väännetään oman mielikuvitusmaailman tueksi täysin ilman mitään muuta kuin cityvihreään hysteeriseen tappametsästäjäpropagandaan perustuvat psykoosit. Teillä villeniinistöillä on metsästykseen liittyen paljon enemmän kuin kaksi kestovaletta, teillä on PELKKIÄ kestovaleita. Minä olen käynyt Helsingissä, oletko itse osallistunut tai ollut seuraamassa luvallista jahtia ? Väitän, että et ole, joten kaikki tässä keskusteluketjussa esittämäsi voidaan sijoittaa sinne, minne se kuuluu: sontapuheisiin. Kokemusperäisesti tiedän, että nämä "aktivistit" ovat kuin erääseen etniseen vähemmistöön kuuluvat: maa, jossa ei ole käyty: työmaa, rehellisyys: siis mikä?, valhe = vakiokäytäntö. |
Vastaukset
Nakkilast morjens |
#2373 Re: Kiistäminen kiivastuu2012-02-23 06:05:48#2371: Peikko - Kiistäminen kiivastuu Samaa tuubaa ko mettämiehillä aina. Omat rikokset muire harteil ku oma o kapiat ku kuikal. Näinhä se menee, sill on mentävä eteenpäin mitä o jaos annettu eikä se soppakauha ollu sun kohral iso. Kurkkaa ny parvekkeeltas ku seuraava hamppusätkäs poltat et mitä hurttia siäl juoksee. Tääl maal niit ei ollu ensimmäistäkää ku koivukuja auras pihalaatikol mennes. Saa lähtee muija kans ansioo ja jättää kakarat valmistautuu koulumatkaa, niil on kunta osa matkaa laittanut katulampputki. Mut kyl siält sit tiä varrest se kyyti tulee. Ei niit pelot ku naapuri hurtta, ku ei se äijä saa sitä aitaa tehryks. Mut se onki erämies, ei sil pysy vasara tai mikää vaikeempi tyäkalu käres. Tuski se osaa hakat muut ku ämmäs, naula se löis sormees. Mut turha sitä koiraa o pimees pelät. Se puri viime kesän valosassaki jotain noitten kakaroitte tuttui, makso vähä jotai korvauksii mut ei sitä rakkii lopetettu. Joku niist poliiseist o vissii samas seuras. Tämmöst tääl Satakunnas o maal. Ei ole susia haitatks asti, eikä noit mettämiähii kannattas ainakaa apuu pyytää. Ne ku ei uskonut millää sääntöi ja lakei nii sanottii pari kaveri kans vuokrasopimukset irti. Ei tartte enää tul ampuu fasaneit aamupimees ikkuna al kuusiaitaa. Mialuummi siihe vaik susi makaamaa ku hullu koira kiehnaamaa jouluaamun ja pari kahjoo täräyttää haulikon jotai olematont ja oli sil rusakolki joulurauha. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45454 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10620 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1729 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
281 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
242 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
199 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20857 Luotu: 20.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
161 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
138 Luotu: 30.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
119 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025