KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Vieras Vieras |
#172 Re: Hyvä Kirsti L,09.12.2010 20:06Mitä tarkoitat? Mitä ollaan Jennikan mielestä lopettamassa vai oliko se Annika? Yhdistys tekee jatkossakin samaa työtä, mitä olemme jo tehneet kauan ja näin saamme siitä kiitoksia tälläkin keskustelupalstalla. On se hyvä, että pitkään kissatyötä tehneitä ihmisiä kiitellään tulokkaiden suulla, kun ovat uhranneet asialle kaiken aikansa ja rahansakin. |
Vastaukset
Jennika Vieras |
#179 Re: Re: Hyvä Kirsti L,2010-12-09 21:06:20#172: Vieras - Re: Hyvä Kirsti L, Hallitukselta tuli ensikotilistalle ilmoitus, jossa tasan tarkkaan kerrottiin päätös siitä, että toimintaa ollaan muuttamassa. Miten toiminta voi sitten jatkua samanlaisena? Jos oikeasti lukisit mitä on kirjoitettu, etkä tulkitsisi niitä vihaisten lasien läpi, ymmärtäisit, että ensikodit ja jäsenet ovat huolissaan toiminann pienentämisestä. Asioita on ikävä puida tässä muodossa ja tällä foorumilla, mutta muuta mahdollisuutta ei ole, koska asioista ei tiedoteta avoimesti ja keskustelu (niin kauan kun kaisesta ei ole samaa mieltä) on kielletty. Kukaan ei ole väittänyt, etteikö KKY:n (hallituksen) toimintaa kissojen hyväksi tähän mennessä ole arvostettu. Kyse on siitä, että luotamus hallitukseen laittomien kokouksien ym. myötä on pohjamudissa ja kissojen etu ei mielestämme toteudu. Jos koette olevanne oikeassa, varmaan kykenette myös seisomaan päätöksenne takana ja PERUSTELEMAAN sen hyväksyttävästi. Muutoinkin kuin vetoamalla tähän asti tehtyyn työhön, joka puolivillien pentujen tulevaisuutta paljon lohduta. Ja tiedoksenne, että en ole Annika. On meitä muitakin ensikoteja, jotka olemme kyllästyneitä jämähallituksen käytökseen. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45541 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10625 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1740 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
730 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
265 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
247 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
204 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
174 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20871 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
142 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
108 Luotu: 26.06.2025