PELASTAKAA KOIRAMME!!
Vieras |
/ #81 Re: Re: Re: Mitä koirallenne lopulta kävi?19.03.2014 17:45#79: - Re: Re: Mitä koirallenne lopulta kävi? Hei! Tuo ei pidä paikkaansa. Miksi minun pitäisi kertoa/ toistaa samoja valheita, koska koira huostaanotettiin valheellisilla perusteilla. Ja sille minä en voi mitään, että meidän perhettä on kiusattu vuosia yhden pienen koiran takia, jota tosiaankin on hoidettu joka päivä! Mistä minä tiedän, missä koira on ? En minä voi sitä tietää, kun kukaan ei suostu kertomaan koirasta mitään. Emme ole yhteisössä tunnettuja toimijoita, emmekä kuulu erityisesti mihinkään yhteisöön. Koiralle on tosiaankin tehty perushoitotoimenpiteitä ihan samalla tavalla kuin kaikille muillekkin koirille. Minä en välttämättä halua esiintyä omalla nimelläni, koska kyse on henkilökohtaisesta asiasta ja ethän sinäkään esiinny tässä omalla nimelläsi etkä edes nimimerkillä. Me emme kuulu mihinkään koirayhdistykseen ja koira ei ole näyttelykoira, vaan tavallinen perhekoira. Olen jo joutunut aikaisemmin ottamaan yhteyttä lakimieheen ja kalliiksi tuli sekin minulle. Kyseiset eläinlääkärikulut eivät ole kertyneet pelkästään rokotuksista, vaan siinä on tehty muitakin hoito-, tarkastus- ym. toimenpiteitä. Yksi käyntikerta eläinlääkärissä Helsingissä maksaa aina noin 200 euroa. Kyseessä on vanhempi, mutta hyväkuntoinen koira. Niin sinun mielestäsi, jos olen tehnyt kaikkeni koiran hoitamisen eteen ja kun olen hoitanut koiraa joka päivä ilman lomia, niin se ei muka riitä? No minun koiraani kyllä piilotellaan, en todella tiedä missä koira on tällä hetkellä eikä sitä näy nettisivuilla. Sinänsä hyvä työ sinulta, että otit huostaanotetun koiran itsellesi, jotta koiraa ei lopetettu. T. Adressin tekijä |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
43211 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10433 Luotu: 09.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
717 Luotu: 14.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1082 Luotu: 12.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
627 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
132 Luotu: 16.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
96 Luotu: 18.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
96 Luotu: 18.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
91 Luotu: 15.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
106 Luotu: 13.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
658 Luotu: 06.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
40 Luotu: 18.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
682 Luotu: 04.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2767 Luotu: 08.04.2024
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1708 Luotu: 01.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20804 Luotu: 20.03.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
57 Luotu: 12.06.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
52 Luotu: 09.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
170 Luotu: 30.05.2025