EI Tom of Finland -postimerkkiä Suomeen!
Vieras |
/ #970 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ah, ma nauran! - Lahkolaisten erikoinen seurakuntakirjasto29.04.2014 05:59#905: - Re: Re: Re: Re: Re: Ah, ma nauran! - Lahkolaisten erikoinen seurakuntakirjasto Tom of Finlandin teoksissa on kyseessä fantasiat, ei todellinen raiskaamisen ihannointi. Tarkoittaa, että kuvan kaverit harrastavat roolileikkiä, jossa kaikki - myös "raiskattava" - ovat vapaaehtoisesti mukana. Kalevalan neidonryöstöönkin suhtaudutaan nykyään vain kansantaruna eikä todellisesti raiskaaminen hyväksyen. Sitä tosin en tiedä, ihannoitiinko todellista raiskaamista silloin, kun Kalevalan tarusto aikoinaan syntyi. Voihan hyvin olla, että muinoin ihannoitiin sitä, että vanha pervo äijänkäppyrä raiskailee nuoria tyttöjä ajaen nämä itsemurhiin, mutta nykyään näin ei ainakaan tehdä. Toki lahkolaisista ei voi mennä takuuseen. Taiteen nimissä voin kuitenkin hyväksyä mm. Postin taannoisen Kalevala-aiheisen raiskauspostimerkin, vaikka sitä, mitä merkin kuvassa tapahtuu, en todellakaan hyväksy todellisessa elämässä. Nyrkkinaintien ym. liittäminen vain homoihin on jälleen osoitus homovastaisuudesta ja kaksinaismoralismista. Kuten lahkossasi hyvin tiedetään (varmaankin nettiosoitteita myöten), niin netistä löytyy kasapäin heteroille suunnattua nyrkkinaintipornoa ja mm. pissa- ja ulostepornoa. Eläinpornoakin. Myös rajua lesbopornoa löytyy, esim. raskaanaolevan naisen mahan päälle toinen nainen paskoo ja kusee sekä oksentaa raskaanaolevan naisen suun täyteen ja alkaa nyrkillään naida tämän oksennuksentäyteistä suuta. Häveliäisyyssyistä, toisin kuin sinä, en laita linkkiä tänne, mutta tällekin videolle lahkojohtajasi varmaan osaa kertoa nettiosoitteen. Joten linkitä vain nämäkin tänne tasapuolisuuden nimissä - minä en sitä kuitenkaan tee! |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48220 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3097 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
962 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11025 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
269 Luotu: 29.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
153 Luotu: 29.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
902 Luotu: 17.07.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
101 Luotu: 02.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3665 Luotu: 10.09.2021
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
170 Luotu: 23.06.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
680 Luotu: 17.03.2025