Kansanäänestys sukupuolineutraalin lakiehdotuksen kumoamiseksi
Rukous Jumalan puoleen |
/ #432 Re: Re: Homolain seuraamukset kauheat20.01.2015 20:10#427: toivo - Re: Homolain seuraamukset kauheat Miten Suomalaiset voisivat olla yhtään fiksumpia kuin Massachusettsin ihmiset tai missään muuallakaan asuvat ihmiset? Eikö muka Suomessa tukita jo nyt suut aiheista, joista ei haluta puhua. Sellaisia asioita ovat esim. 1. Abortti on murha sotii vastaan Jumalan 6. käskyä. (Jumala on tarkka käskyistään ja Sanoistaan) 2. Israel joutuu koko ajan Palestiinan vihan kohteeksi ja terrorismin kohteeksi.Koko maailmaa lietsotaan Israelia vastaan. 3. Kristittyjä tapetaan tänä päivänä uskonsa tähden enemmän kuin koskaan ennen historiassa. 4. Meidän ev. lut kirkon johto on ihan metsässä ja kaukana elävästä raamatullisesta uskosta. 5. Kristittyjä sorretaan Jumalan nimen tähden Suomessa. Heitä pilkataan ja häväistään Jumalan nimen tähden. 6. Kaikki Jumalan 10 käskyä on hylätty käytännössä, vaikka ne alun perin olivat lainsäädäntömme perusta. Niiden kautta Jumala haluaa antaa omilleen siunauksellisen elämän. 7. Oikeilta uskovilta papeilta otetaan pappisoikeudet pois. 8. Jo nyt on se tilanne että ei saa sanoa homoutta synniksi.
Sivistynyt valtio, sananvapaus? Suomiko? Ei ei. Suomi on pahasti paatunut maa ja kääntänyt kansakuntana selkänsä Jumalalle. Vielä uskovaiset rukoilevat ja Jeesus itse rukoilee että Suomen kansa tekisi parannuksen ja kääntyisi elävän Jumalan luo, joka puhuu meille Sanassaan Raamatussa, jos vain haluamme sen avata ja antaa Jumalan puhua meille. "Särkynyttä sydäntä et sinä Jumala hylkää"
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10302 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
42208 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
989 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
646 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
566 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
644 Luotu: 06.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
128 Luotu: 16.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
100 Luotu: 13.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
87 Luotu: 15.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
54 Luotu: 12.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Lastenosteopatian puolesta
799 Luotu: 21.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20798 Luotu: 20.03.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1696 Luotu: 01.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1142 Luotu: 16.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
49 Luotu: 09.06.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2755 Luotu: 08.04.2024
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2080 Luotu: 22.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
957 Luotu: 08.03.2024