Urheilu pois YLE puheesta
ikinä en o tvlupaa maksanu enkämaksa. |
/ #212 urheilu pois yleltä.02.05.2012 07:56miksi yleisradio lähettää urheiluohjelmia lainkaan, sillä joka ikinen urheilujuonto ja näyttö ja kuuntelu maksaa meille veronmaksajille! siitähän on aina hirveä kilpailu, kuka maksaa eniten urheiluohjelmista ja kuka ne saa näyttää... summat nousevat aivan hirvittäviksi, ja me maksetaan ne , vaikkei edes tahdota nähdä/kuulla urheilua !!! urheilu kokonaan eri kanavalle ja yle kokonaan ilmaiseksi niinkuin se on alunperin ollut tarkoitus laittaakkin. valtio ei kuulu enää ylelle mitään, koska yle on itsenäinen yhtiö eikä valtio saa enää päättää siitä saati rahaa ulos siitä. siis urheiluohjelmissahan ei voi välttyä näyttämästä mainoksia katsojille, ja muut kanavat saavat juuri niistä mainosten näyttämisestä rahaa! yle maksaa siitä että se saa näyttää mainoksia !!! aika nurinkurista toimintaa. ja katsokaa yleisradion juontopuitteita ja ohjelmatarjontaa, kaikkea p#"skaa tehdään jotta saadaan budjetti menemään, jotta ensivuonnakin saadaan yhtäpaljon rahaa. samoja ohjelmia näytetään kuin muut ja vielä samaan aikaan muiden kanssa, ja sitten ihmetellään miksi yleisö katoaa eikä maksa tv-lupaansa. ja toimituksen puitteet ja laitteet esim tv-uutisissa, siellä on 280 tuumainen näyttö, joka ei ole ollut ilaminen, ja mitä siitä katsotaan? ylen mainosta itsestään uutisten aikana! kun on pakko sekin raha ollut aikanaan johonkin työntää.. ja sitte itketään että ei o rahaa! yleisradion pitäisi olla kuulemma mainosvapaa, mutta itseänsä se mainostaa sitäkin enemmän, ja juuri urheiluohjelmista ei ole poistettu niitä mainosbanderolleja jne joita ne näyttää maksettuaan niistä meidän rahoilla ensin suuret summat !!! jos tulee joku yleinen mediavero, jätän vuosittain veroja senverran maksamatta! |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
43088 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10419 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1073 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
707 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
615 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
131 Luotu: 16.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
103 Luotu: 13.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
94 Luotu: 18.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
90 Luotu: 15.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
83 Luotu: 18.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
653 Luotu: 06.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
57 Luotu: 12.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1704 Luotu: 01.05.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
682 Luotu: 04.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2765 Luotu: 08.04.2024
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
50 Luotu: 09.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20801 Luotu: 20.03.2025
Lastenosteopatian puolesta
805 Luotu: 21.05.2025