Vastustamme Valviran aikeita puuttua kilpirauhasongelmien hoitoon
Kommentoitu viesti
Sain avun Liothyroninista |
#255 Tee kantelu siitä sisätautilääkäristä14.08.2013 17:50mr.basedow puikoissa #254 Re: Re: Kysyn vaan "Itseasiassa minulle yliopistosairaalan sisätautilääkäri sanoikin, että jos jatkan Armour Thyroidin käyttöä minua ei hoideta siellä enää," Millä oikeudella kyseinen sisätautilääkäri päätti näin? Armour Thyroid on laillinen lääke, tarkoitettu kilpirauhasen vajaatoimintaan. Hyvin vähän ja ainoastaan lieviä haittavaikutuksia tilastoitu missään maassa. Tee kantelu kyseisestä lääkäristä. Hänellä ei ole mitään oikeutta kieltäytyä jatkamasta hoitoa potilaan hyväksi kokemalla, laillisella lääkkeellä. |
Vastaukset
mr.basedow puikoissa |
#260 Re: Tee kantelu siitä sisätautilääkäristä2013-08-18 10:25:08#255: Sain avun Liothyroninista - Tee kantelu siitä sisätautilääkäristä Jaa,a millähän oikeudella tosiaan..vaan kun ei ole ketään todistamassa noita hänen sanojaan muuta kuin työtoverit jotka näkivät järkytykseni puhelun jälkeen. Potilaan sana arvostetun sisätautilääkärin sanaa vastaan, ei ole vaikea arvata miten siinä käy. Kävin asiasta puhumassa potilasasiamiehen kanssa ja valituksen tekemistä kys. lääkäristä sairaalan johdolle ja tultiin siihen tulokseen ettei kannata, korppi ei korpin silmää noki, varsinkin kun suhtautuminen on tosiaan hyvin kielteinen tässä sairaanhoitopiirissä. Ja kun kyseessä oli todellakin puhelmiessa lauottu, uhkaus eikä tilanteelle ole todistajia niin potilas on hyvin heikoilla. Tämä lääkäri ei olisi ikimaailmassa myöntänyt käytöstään ja sanojaan kenellekkän. Tarkennuksesi vielää etten todellakaan ole saanut Armour Thyroid-lääkitystä julkisen puolen lääkäriltä vaan yksityipuolen erikoilääkäriltä, "..tai voit hoidattaa itsesi ihan missä haluat vaikka siellä mistä olet lääkkeesikin saanut" oli toivotus suomen huippuguruna pidetyltä endolta joka lopetti hoitoni erikoissairaanhoidossa. Minulla on silmäoireinen basedow ja säännölliset kotrollit erikoissairaanhoidossa kuuluisi hoitooni.... |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45448 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10620 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1726 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
825 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
281 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
241 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
196 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20854 Luotu: 20.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
159 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
136 Luotu: 30.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025