Ei pakkorokotuslaille
Kommentoitu viesti
Arja Kangas Vieras |
#262 Nimimerkki kirjallisuus on oikeaSSA10.12.2010 17:29#261: Jarmo Turunen - kirjallisuus Hitles joukkoineen aikoi alloittaa Euroopan ja tehdä siitä arjalaisen rodun "taivaan". Natsisaksassa pankit rikastuivat rahottamalla lääketeollisuuden tekemiä kokeita juutalaisleireillä. Nykyajan natsit toimivat julkisemmin ja julkeammin, salakavalammin ja ajavat ihmisiä ansaan salassa tekemillä lakimuutoksilla. Suomi ei ole varmasti ainoa maa, mutta meillä on teknologiaa joka auttaa kansan suurinta osaa pysymään ajan tasalla ............ niin ja erittäin tyhm hallitus, jonka pätöksiä ei kukaan voi kuunnella saati uskoa. |
Vastaukset
Vieras Vieras |
#271 Re: Nimimerkki kirjallisuus on oikeaSSA2010-12-10 19:57:45#262: Arja Kangas - Nimimerkki kirjallisuus on oikeaSSA Suomessa ensimmäisen laman aiheuttaja oli Mauno koivisto, joka puolusti vain pankkeja.
Ns. Koiviston konklaavi. Siellä ajettiin alas toimivia yrityksiä pankkien kustannuksella. Tiedän sen itse varsin hyvin. Tätä vaan ei kansa tiedä. Nyttemminn olen seurannut suomalaisen oikeuslaitoksen tilaa ja voin todeta, että, suomella ei ole sellaista. Siis suomella ei ole toimivaa oikeuslaitosta. KRP / poliisi ei ole kenellekkään vastuullinen toimistaan, joten siellä on maamme ansioitunein viranomaisrikollisuuden eliitti. Tätä listaa voisin jatkaa pitkään, m uta palaillaan. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10197 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
40600 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
797 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
549 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
526 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
632 Luotu: 06.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
85 Luotu: 13.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
81 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20787 Luotu: 20.03.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
53 Luotu: 15.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
806 Luotu: 02.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
48 Luotu: 12.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
174 Luotu: 22.05.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Lastenosteopatian puolesta
796 Luotu: 21.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1688 Luotu: 01.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
45 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1136 Luotu: 16.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
954 Luotu: 08.03.2024
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2751 Luotu: 08.04.2024