EI Tom of Finland -postimerkkiä Suomeen!
sussiunakkoon.. |
/ #2028 Re: kristityt ja porno yleensäkin02.06.2014 06:55#2026: porno on aina pohjimmiltaan toisen ihmisen "riistoa". - kristityt ja porno yleensäkin Sinä sen sanoit: minä en nimittäin sanonut ´pornosta´ mitään-en edes käyttänyt koko sanaa. Kristittyjen mielestä kaikki erotiikkaan vivahtavakin on pornoa. Porno on minusta kaikkine "OOhh, oh yeah, oh baby feels soooo good, oh yeah" -huokailuineen vain melko tylsää, pitkästyttävääja kornia. Jos suhteemme seksiin länsimaisessa kulttuurissa olisi luonnollisempaa, pornoketjut menisivät nurin ja -liikkeet yksi toisensa perään konkurssiin -asiakkaiden puutteessa. Uutuuden viehätys ja ´kielletyn hedelmän ´maku-siinä ovat yhäkin ne pornoteollisuuden tärkeimmät koukut ja vetonaulat.Mitä puritaanisempi ja kielteisemmin kaikkeen, erotiikkaan vivahtavaakin kohtaan yhteiskunta on ,mitä ankarammin ratsattua,sakotettua ja kielloilla ja rajoituksilla säädeltyä kaikki seksiä esittävän ja siihen liittyvän materiaalin esittäminen ja hallussapito on -sitä kysytympää ja kalliimpaa se siellä on. Itäinen naapurimaamme on hyvä esimerkki: Esimerkki siitä mihin kirkon ja vallanpitäjien liiton siunauksella ja sallimuksella ja antamalla täysin vapaat kädet kaikille häiriintyneimmille ,perversseimmille ja väkivaltaisimmille psykopaateille...yhteiskunta voi mennä.. Siitä teillä, arvoisat Suomen kristityt, hyvin harvalla ollut mitään pahaa sanottavaa.Venäjän uusi ns."homopropaganda"-laki maksaa ihmishenkiä jatkuvasti. Nuoria ihmisiä invalidisoidaan ja vammautetetaan fyysisesti ja psyykisesti loppuiäkseen. Tämä tapahtuu siellä siis täysin lain suojeluksessa ja syylliset pervertikot nuorten houkuttelijat,harhauttajat ja jahtaajat ( joskus jopa-lahtaajat) viettävät mielisairasta riemujuhlaansa-uusia tuhottavia nuoria löytyy joka päiväksi... Niin kauan kuin olette tietämättömiä tuosta naapurimaan meiningistä, tai korkeintaan kohautatte sille olkapäitänne,on huolenne jostain ToF -postimerkkisarjasta lähinnä naurettavaa,kuin kanaemon kaakatusta muistuttavaa ja kaakatuksenne aiheuttavien huoltenne syyt kuin kanan päällä pohdittuja. Tämä oli nyt sitten vain ,huom. vertauskuva sille teidän pohdinnallenne.Miettikää siis mielummin sitä mitä vertaus tarkoittaa, älkääkä ollenkaan ottako sitä nimittelynä ja syytöksenä,pyydän.Siis : Kaakattava kanakin yrittää näet sillä suojella jälkikasvuaan vaaroilta.... |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48214 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3095 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
961 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11024 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
269 Luotu: 29.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
152 Luotu: 29.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
902 Luotu: 17.07.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
101 Luotu: 02.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3665 Luotu: 10.09.2021
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
170 Luotu: 23.06.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
146 Luotu: 10.07.2025