Ambulanssien välitön lähtövalmius koko Pirkanmaalle
..ei tuollaista haluaisi uskoa edes todeksi... |
/ #99 Re: Se on niin...02.11.2012 21:01Lainaus: "... Sata varma, että mun p*rseeni EI nouse, ennenkuin 15 min on kulunut tehtävän tullessa. Ilmaiseksi en töitä tee, vai tekeekö joku ilmaiseksi töitä? Turha ruveta jeesustelemaan, että kyse ihmishengistä jne jne... Tekeekö lääkäri työtä ilmaiseksi? -EI. Tekeekö kirjastonhoitaja töitä ilmaiseksi? -EI. Tekeekö kaupan kanssa ilmaiseksi töitä? -EI. Joten miks v**ussa ensihoitajan/sairaankuljettajan pitäisi tehdä töitä ilmaiseksi? TURHA LUULO." Huhhuh, mitä jos mieluummin hakeutuisit jollekin muulle alalle. Veronmaksajat haluavat maksaa palvelusta, joka pelastaa henkiä, ei siitä, että juodaan kahvit ja lähdetään sitten katsomaan kuoliko se jo. Turha meille, jotka kirjoitamme asiallisen lähtöajan puolesta, on kiukutella. Emmehän me istu työehtosopimusneuvotteluissa. Kai teillä on ammattiliitto, joka pystyy hoitamaan sellaiset asiat? Sitäpaitsi jos itsekin olisitte kertomassa, millaista on mennä hälytyskohteeseen myöhässä ja nähdä, että peli on jo menetetty pienen lapsen, urheilijanuoren, pienten lasten äidin tai kenen tahansa kohdalla, sillä voisi olla vaikutusta siihen, että saisitte ne palkkarahanne. Tai siis sellaiset ammattihenkilöt saisivat, jotka tekevät eettisesti oikein työnsä. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51405 Luotu: 02.06.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
271 Luotu: 10.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1109 Luotu: 25.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
235 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
960 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21152 Luotu: 20.03.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
406 Luotu: 21.07.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
175 Luotu: 28.08.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
164 Luotu: 29.08.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
179 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
261 Luotu: 29.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
280 Luotu: 10.07.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
347 Luotu: 29.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11100 Luotu: 09.06.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
766 Luotu: 17.03.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3128 Luotu: 09.03.2022
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
957 Luotu: 17.07.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
68 Luotu: 07.08.2025