Vaasan musiikkiluokkien puolesta
Kommentoitu viesti
Vieras |
#123 riita poikki, voita väliin11.04.2012 17:24Uskomatonta, miten aikuisten riidat voivat mennä tähän pisteeseen. Miten asia aiotaan selittää lapsille? "Jurilla ja muilla aikuisilla on ollut iso riita. Juri sai potkut eikä teillä ole nyt musiikinopettajaa." ? Nyt aikuiset vähän järkeä tähän hommaan. Älkää luovuttako, yrittäkää vielä kerran ymmärtää toisianne puolin ja toisin! |
Vastaukset
TR |
#127 Re: riita poikki, voita väliin2012-04-11 18:21:36#123: - riita poikki, voita väliin Totta puhut! Kaikenlisäksi koulussa on tällä hetkellä tilanne, josta kukaan ei tunnu ymmärtävän lapsia ja mihin tilanteeseen he ovat tässä joutuneet. Tilanne on kuin riitaisessa avioerossa, jossa lapset joutuvat päättämään kenen puolelle asettuvat. Hyssyttely ei auta asiaa lainkaan ja ainakin omalla tyttärellä on suuri hämmennys koko tilanteesta. Lapset eivät ymmärrä eikä heidän kuulukkaan ymmärtää tätä asiaa vaan heillä tulisi olla koulussa mielenrauha keskittyä koulutyöhön eikä joutua keskelle sotatilaa. Kevätkonserttiharjoittelu on ajankohtainen ja nyt nämä kaikki perinteiset jutut pahimmassa tapauksessa jäävät välistä lapsilta kokonaan. Juri on hyvällä tavalla erilainen opettaja ja korvaamaton Vaasan musiikkiluokille. En voisi kuvitellakkaan Jurin tilalle ketään toista. Tämä tilanne on kärjistynyt jo siihen mittakaavaan, että koko jutun alullepanija on todennäköisesti jo tehnyt itselleen vain karhunpalveluksen, riippumatta mihin lopputulokseen tässä päädytään. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45706 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10633 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1763 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1466 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
829 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
732 Luotu: 12.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
375 Luotu: 30.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2372 Luotu: 22.03.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
285 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
253 Luotu: 18.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
229 Luotu: 01.07.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
223 Luotu: 18.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
217 Luotu: 03.07.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
216 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
180 Luotu: 30.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
148 Luotu: 16.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
142 Luotu: 07.07.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
717 Luotu: 06.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20904 Luotu: 20.03.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
123 Luotu: 23.06.2025