Ei pakkorokotuslaille
Kommentoitu viesti
Huomio huomio Vieras |
#364 Re: Huomio!13.12.2010 22:52Mutta sinulle Huomio on mennyt läpi kuitenkin jotakin. Lääketeollisuuden aivopesu! Voit ottaa näiden kaikkien, tähän mennessä 7405 suomalaisen rokotteet, jotka eivät ole kanssasi samaa mieltä. Kautta aikain ne, jotka ovat ottaneet vähiten selvää tietävät mielestään eniten! Todellisia terveydenhoidon ammattilaisia ovat ne, jotka ensinnäkin ymmärtävät mitä eettinen vastuu terveydenhuollossa kirjaimellisesti tarkoittaa ja kunnioittavat moraalisia arvoja omassa elämässään, sekä niiden elämässä, joista ovat valan vannoessaan luvanneet huolen pitää. Tämän maan STM ja THL ovat kauan sitten unohtaneet sellaiset periaatteet. Heidän näkökykynsä on sokaissut mahdollisuus rikkauteen muiden terveyden kustannuksella. Tämä on seikka, jonka sinäkin HUOMIO oikein hyvin tiedät, vai oletko yksi heistä. |
Vastaukset
Kirjoittaja on poistanut viestinsä (Näytä tarkemmat tiedot)
2010-12-13 23:26:45- Poiston ajankohta: 13.12.2010
- Poistamisen syy: ...
Vieras Vieras |
#368 Re: Re: Huomio!2010-12-13 23:43:30#364: Huomio huomio - Re: Huomio! Hei, ottaisit ihan rauhallisesti ja lukisit huolella mitä olen kirjoittanut, laitan sinulle vielä sen selvennöksen viestiini, tosin hieman muokattuna, jonka jo yhteen aikaisempaan väärinkäsitykseen laitoin : Väitän, että jotkin terveydenhuollon ammattilaiset tai muusta syystä rokotemyönteiset ja tämän pakkolain kannalla olevat ovat kirjoittaneet tänne hyvin sekavia viestejä, joissa pidetään tätä pakkolakia huonona tai rokotteita ennen kaikkea vaarallisina. Tarkoituksenaan on mustamaalata rokotetteiden huolimatonta käyttöä sekä tätä pakkolakia vastustavat mm. sekaviksi. "vai oletko yksi heistä." Pakkorokottamista en hyväksy, muuta kuin äärimmäisen hankalassa tilanteessa. Äärimmäisen hankalalla tilanteella tarkoitan esim. tilannetta, jossa rokottamaton voi todistetusti tartuttaa jonkin tuskaisen ja hitaan kuoleman aiheuttavan, esim. paiseruton toisiin ihmisiin. Allekirjoitin adressin koska nykyisellään on niin epäselvää, että minkä tilanteen asiasta päättävät tahot voivat katsoa olevan riittävä syy pakkorokotuksien käyttöönotolle. Nykyisenlaisessa tilanteessa, jossa kansalaisilta pidetään tärkeää tietoa piilossa ja jossa emme voi järkeemme luottaessamme luottaa oikein kehenkään terveydenhuollossa, on tällainen pakkolaki roskakoritavaraa.
|
Adressit, joille on ostettu lisänäkyvyyttä
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
4598 Luotu: 27.04.2025
Virkistys- ja lähimetsien hakkuut pois Vaasan metsäsuunnitelmasta
236 Luotu: 12.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
187 Luotu: 11.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20582 Luotu: 20.03.2025
Reilumpi luistelupassijärjestelmä aikuisille harrastajille
121 Luotu: 14.05.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
117 Luotu: 13.05.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
248 Luotu: 29.04.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1867 Luotu: 22.03.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
669 Luotu: 01.04.2025
Turvallisuutta Malminkartanonaukioon - lisää valvontaa Alepan alueelle
102 Luotu: 11.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
91 Luotu: 16.05.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
774 Luotu: 13.03.2025
Vesannontie /Seututie 552 Keiteleellä turvalliseksi kevyen liikenteen väylällä
82 Luotu: 15.05.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
478 Luotu: 04.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1592 Luotu: 10.12.2024
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1510 Luotu: 01.05.2025
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
128 Luotu: 07.05.2025
Ei uraanikaivoksia Pohjois-Karjalaan
65 Luotu: 08.05.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11382 Luotu: 03.02.2025
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
506 Luotu: 09.04.2025