Ei pakkorokotuslaille
Kommentoitu viesti
airi pulkkinen Vieras |
#427 ei rokotuksille15.12.2010 19:16en hyväksy pakko rokotuksia joihin ei tänä päivänä voi luottaa koska mielestäni raha puhuu enemmä kuin ihmisen hyvin vointi ja itse määräämis oikeus pitää olla jokaisella itsellään emme ole karjaa jota johdetaan "ylhäältä" päin |
Vastaukset
Vieras Vieras |
#511 Re: ei rokotuksille2010-12-17 20:53:11#427: airi pulkkinen - ei rokotuksille Rokotteiden laadunvalvonta Sivulta 11 "Ennen kuin rokote saa Suomessa myyntiluvan, valmistajan on osoitettava, että rokote on valmistettu korkealuokkaisissa oloissa ja toistettavalla menetelmällä, että tuotannonaikainen laadunvarmistus on kattava ja että lopullinen rokote ja sen raaka-aineet täyttävät kaikki kansainvälisesti hyväksytyt laatuvaatimukset. Lisäksi rokotteen on täytynyt osoittautua tehokkaaksi ja turvalliseksi laajoissa kenttätutkimuksissa, joissa rokotteen annostus, suojateho ja suojan kesto on selvitetty." THL:llä ja Lääkelaitoksella on mitä ilmeisimmin on jäänyt noudattamatta omat ohjeensa tilatessaan tutkimatonta sikarokotetta jokaista suomalaista varten. Lainaukset osoittavat, että he eivät ole tehneet sitä tietämättään. Sivulta 102 "Rokotteita, joilla ei ole varsinaista myyntilupaa Suomessa esimerkiksi niiden uutuuden tai vähäisen menekin vuoksi, on mahdollista saada Lääkelaitoksen myöntämällä erikoisluvalla. Terveyden ja hyvinvointilaitoksen valtuutetut rokoteasiakkaat voivat tilata THL:n rokotelähettämöstä näitä erityisluvallisia tuotteita. Erityisluvan myöntää Lääkelaitos ja se myönnetään valmisteen myyjälle. Kunnalliselle rokoteasiakkaalle tilausmenettely on sama kuin tilattaessa myyntiluvallisia rokotteita, sillä THL huolehtii näiden osalta tarvittavista erityisluvista ja raportoinnista." Lainaukset THL:n lääkäreille tarkoitetusta Rokottajan käsikirjasta (DUODESIM)
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10197 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
40588 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
789 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
549 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
526 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
632 Luotu: 06.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
84 Luotu: 13.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
80 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20787 Luotu: 20.03.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
52 Luotu: 15.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
806 Luotu: 02.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
48 Luotu: 12.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
174 Luotu: 22.05.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Lastenosteopatian puolesta
795 Luotu: 21.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1687 Luotu: 01.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
45 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1136 Luotu: 16.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
954 Luotu: 08.03.2024
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2751 Luotu: 08.04.2024