Vastustamme Valviran aikeita puuttua kilpirauhasongelmien hoitoon
Kommentoitu viesti
Avun saanut |
#18 Thyroid Erfa on auttanut minua27.05.2013 12:10Möykyn tunne, kuristaminen, rutinaääni kurkussa, väsymys, mielialavaihtelut ja selittämättömät todella kovat ylävatsakivut, verensokerin heittelyt, pyörrytys, pahat hiustenlähtöongelmat, turvotus, lihominen ja siitä johtuva ainainen laihdutuskierre. Myös ainainen väsymys, korkeat valkosoluarvot, haluttomuus, energiattomuus, nivelvaivat ja kuukautisongelmat on olleet vaivana nuoruudestani saakka ja terveyskeskuslääkärin mielestä olin täysin terve nainen. Onko nuo terveen ihmisen vaivoja? Tuskinpa vain! Yksityislääkärin avulla minä sain lopulta viime kesänä oikean diagnoosin ja oikean lääkityksen mutta kulkemani tie on ollut pitkä ja vaivalloinen ja HYVIN kallis koska olen joutunut kustantamaan kaikki tutkimukseni itse koska en saanut minkäänlaista apua terveysarvauskeskuksesta. Ensimmäisestä lääkekokeilusta Thyroxinista elimistöni meni kriisiin eikä ottanut vastaan sitä lääkettä enää muruakaan. Sen sijaan olen käyttänyt tätä eläinperäistä Thyroid Erfa lääkettä nyt 7 kuukautta. Tämän seurauksena muunmuassa aivosumu on poissa joka vaikeutti elämääni hyvin paljon kun oli koko ajan ihan pökkyrä olo eikä pystynyt keskustelemaan ihmisten kanssa sönkkäämisen vuoksi ja kun muistikin pätki todella pahasti niin keskusteleppa siinä kun et muista edes sanoja! Päässäni ei enää humise, ei tinnitä, kurkusta ei kuulu rutinaa, kurkkua ei kurista, verensokeri on tasaisempi, silmien vuotaminen ja näköhäiriöt ovat loppuneet, olen pirteämpi, en ole lihonut vaan laihtunut pikku hiljaa koko ajan, en ole turvoksissa, kuukautiskiertoni on palautunut täysin normaaliksi, jaksan käydä kävelyllä, puuhastella ja valkosoluarvot ovat ensimmäistä kertaa aikuisiälläni normaalit! Nivelvaivoja on edelleen mutta nekin alkaa hellittää pikku hiljaa. Myös hiukseni ovat alkaneet kasvaa ja koko päälaki on täynnä uutta kasvua mikä on varsinkin naiselle erittäin tervetullut positiivinen tulos. Koko yleinen hyvinvointini on kaiken kaikkiaan paljon parempi kuin ilman eläinperäistä Thyroid lääkettä. Nyt olen toisin sanoen kuin toinen ihminen kun vertaa aikaan ennen oikeaa lääkitystä. En usko että kukaan söisi satojen eurojen arvoisia lääkkeitä huvikseen jos ei niistä olisi oikeaa apua, terveydelle kun ei ole hintaa! En suostu enää olemaan ilman Thyroid lääkitystä ja toivon totisesti että tämä Valviran aikomus rajoittaa kilpirauhasen hoitoa millään muotoa ei mene läpi! Jumala meitä auttakoon :) |
Vastaukset
Vieras |
#263 Re: Thyroid Erfa on auttanut minua2013-08-20 23:20:11#18: Avun saanut - Thyroid Erfa on auttanut minua Ihanaa! Onnea <3 Tiedätkös, koin suurta helpotuksen tunnetta lukiessani tekstiäsi, sinun, mutta myös itseni vuoksi., syystä että olen vetänyt synteettistä thyroxiinia vuositolkulla, ja nyt erfa thyroid myöskin ihan vasta aloitettu. Oireet ovat kovat vieläkin (takana vasta 2vkoa) ja aloin etsimään keskustelua onko joku saanut avun tästä lääkkeestä, kun kaikki tuntuu puhuvat tuosta lio lääkkeestä. Teksti voisi olla myös minun kirjoittama, oireet ovat hyvin samat. Silmäoireesi siis helpottivat erfan johdosta?? Itse kärsin niistä jatkuvasti, huimaus ja silmäoireet ovat minulla rankimpia kestettäväksi. No, minä olen tässä hiljattain tajunnut sen, että kuuntelen ainoastaan enää itseäni ja omaa vaistoani, ja oloani, en terveyskeskuslääkäreitä, ja sitä, mitä he ovat minulle vuosien varrela yrittäneet syöttää että sulla on kaikki hyvin, niinkun jokin ilouutinen aina kun he puhelimessa kertoivat että kilpirauhasarvoni ovat hyvät, että sulla on kaikki hyvin. Olen myöskin kirjoittanut tämän adressin. Mä en tajua mitä tätä yhteiskuntaa vaivaa? Jos ihmiset saavat avun eläinperäisitä lääkkeistä, minkä ihmeen takia siitä pitäisi luopua, senkö vuoksi että saataisiin lisää sairaita ja masentuneita, ja sitä kautta ihmisiä eläkkeelle, niinkuin itsellenikin oli käydä. Voi hyvänen aika! |
aina on toivoa paremmasta |
#674 Re: Thyroid Erfa on auttanut minua2015-11-09 23:13:32#18: Avun saanut - Thyroid Erfa on auttanut minua Kirjoitit ihan oikein ! Itse syön Antti Heikkilän ruokavaliota ja sillä aion saada kaikki lääkkeet pois. Tuhannet on saanut avun hänen kirjojen kautta . Kirjastosta saa ilmaiseksi lainata. Itse lainasin 6 kpl ,kyllä on hyvää tietoa ja reseptejä. Netistä voi lukea paljon myös hänen viisaita neuvoja ,on 43 vuotta kokemusta lääkärinä ja on kansan puolella ,eikä lääke ja ruoka tehtaiden. Itsekin jätän juuri sokerilääkkeet pois,kun arvot on 2 viikossa parantuneet. Seuraavaksi kilpirauhasl.yritän ja astmal. , muutkin on voineet jättää , kun noudattaa hänen neuvojaan. Voimia taistoon jokaiselle ! |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45319 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10613 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1709 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1454 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
816 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
716 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
714 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
271 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
230 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
196 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
184 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20838 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
133 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025